W Wilanowie powstaje pierwsze w Polsce inteligentne osiedle

Dom znający indywidualne zwyczaje i potrzeby każdego lokatora? Dotrzymujący mu kroku w codziennym zabieganiu? W Wilanowie powstają Rezydencje Pałacowa – pierwszy w Polsce kompleks inteligentnych domów, w których jedno pociągnięcie palcem po ekranie iPhone’a wystarczy, aby włączyć nastrojowe światło, ulubioną muzykę czy zdalnie monitorować to, co dzieje się wewnątrz. Modernistyczne wille inspirowane eleganckimi rezydencjami przedwojennej Warszawy to obecnie jeden z najbardziej nowatorskich projektów na mapie stolicy.

Wyobraź sobie idealny poranek – ze snu wybudza Cię ulubiony zapach świeżo parzonej kawy, jednym ruchem palca po ekranie Twojego iPhone’a odsłaniasz zasłony, uśmiechasz się na widok promieni słońca wpadających przez ogromne okna. W łazience czeka już na Ciebie gorąca kąpiel, zanurzasz się w pachnącej wodzie, a w tle leci Twoja ulubiona, kojąca melodia…

To nie marzenie fanki technologicznych nowinek, ale realne możliwości inteligentnych domów, które powstają w ramach projektu Rezydencje Pałacowa w zielonej części warszawskiego Wilanowa. Modernistyczny styl, zaawansowane rozwiązania oraz lokalizacja na tyłach Parku Natolińskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Wilanów, z szybkim i łatwym dojazdem do centrum miasta, sprawiają, że Rezydencje Pałacowa to idealne miejsce do życia dla tych, którzy marzą o podmiejskiej ciszy i bliskości natury, ale jednocześnie cenią praktyczną stronę życia w mieście.

Sztandarowy Le Corbusier w Warszawie

Osiedle inspirowane jest ekskluzywnymi rezydencjami z lat 30. XX wieku – okresu niezwykłej prosperity w architektonicznej historii Warszawy. Planowane do oddania pod klucz na początku 2013 roku Rezydencje Pałacowa będą jednym z nielicznych przykładów urzeczywistnienia pięciu zasad Le Corbusiera – ikony modernizmu. Domy wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością rozwiązań i luksusowym wykończeniem, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dodatkowym atutem osiedla jest jego lokalizacja – z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w sąsiedztwie naturalnego krajobrazu parkowego i licznych miejsc aktywnego wypoczynku, a jednocześnie z wygodnym dostępem do infrastruktury Ursynowa i Miasteczka Wilanów oraz szybkim dojazdem do centrum stolicy.

Racjonalizm i ekscytujące piękno – idealna para na życie

Zgodnie z duchem modernizmu najważniejszą cechą domów będących częścią Rezydencji Pałacowa jest luksusowy funkcjonalizm. Przestrzeń każdego domu została niezwykle racjonalnie zaplanowana tak, aby każdy metr został właściwie spożytkowany. Duże i wygodne pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 230 m², z tarasem widokowym na poddaszu, wielkie przeszklenia, geometryczne kształty, proste bryły i minimalistyczne wnętrza sprawiają, że żadne zbędne drobiazgi nie zakłócają domownikom ciszy, spokoju i intymności. Jednocześnie domy otwarte są na rozległy, prywatny ogród, dzięki czemu w naturalny sposób łączą się z otaczającą zielenią. Przeszklone ściany zapewniają latem duże doświetlenie pomieszczeń, natomiast zimą widoczny z zewnątrz ogień domowego kominka kusi ciepłem i nadaje rezydencji przytulny charakter. Utrzymane w neutralnej kolorystyce wnętrza pomieszczeń stanowią idealne tło dla eleganckiego wyposażenia domu. Aurę luksusu wzmacniają materiały użyte w projekcie domów, zwłaszcza okalający je z zewnątrz delikatny piaskowiec.

Inteligentny dom – dokładnie taki, jaki lubisz

Rezydencje Pałacowa wyposażone zostały w zaawansowane rozwiązania technologiczne, dzięki którym dom doskonale zna zwyczaje i potrzeby wszystkich mieszkańców. Aplikacja dostępna na urządzeniach marki Apple – iPhonie lub iPadzie – pozwala na zdalne zmienianie ustawień domu lub kontrolowanie zdarzeń mających w nim miejsce podczas nieobecności domowników. Odpowiednio zaprogramowane urządzenia AGD i RTV, jak ekspres do kawy, telewizor czy odtwarzacz multimediów, czynią życie dużo przyjemniejszym. Po długim dniu w pracy dom może powitać nas zapachem świeżo zaparzonej kawy, ulubioną muzyką lub nastrojowym światłem. Wszystkie sprzęty można włączyć lub wyłączyć, będąc nawet tysiące kilometrów od domu – koniec z zapomnianym, włączonym żelazkiem czy niepotrzebnie palącym się światłem. Co ważne, nie trzeba być ekspertem od technologii, by móc w pełni korzystać z udogodnień systemu – mieszkańcy Rezydencji Pałacowa będą mogli korzystać z usług osobistego doradcy, który nie tylko zarekomenduje funkcjonalności dopasowane do aktualnych potrzeb domowników, ale też zajmie się ich wdrożeniem. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w Rezydencjach Pałacowa dom staje się nie tylko miejscem do zamieszkania, lecz również ważnym elementem ułatwiającym codzienne życie i pozwalającym na czerpanie z niego pełnej radości.

Twój dom – Twoja twierdza

Dzięki inteligentnemu systemowi monitorowania budynku domy będące częścią Rezydencji Pałacowa są prawdziwą oazą bezpieczeństwa i twierdzą. Bez względu na to, gdzie akurat znajdują się jego mieszkańcy, specjalnie stworzona aplikacja pozwala na monitorowanie każdego z pomieszczeń domu i zarządzanie nim na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

O ewentualnym niebezpieczeństwie informuje natychmiast, wysyłając informacje na wszystkie urządzenia marki Apple zintegrowane z systemem. Wystarczy jedno spojrzenie na ekran iPhone’a lub iPada, by dokładnie wiedzieć, co dzieje się w domu. Jeśli zapomnimy zamknąć drzwi, zostawimy otwarte okno lub wyleci nam z głowy uzbrojenie alarmu – inteligentne rozwiązania, w jakie wyposażono Rezydencje Pałacowa, zrobią to za nas. Wzmocnione poczucie bezpieczeństwa i wysoki komfort życia stają się integralną częścią każdego dnia.

Twórcy osiedla

Projekt architektoniczny osiedla Rezydencje Pałacowa przygotował Andrzej Michalik – polski architekt z ponad 35-letnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku – we współpracy z innymi projektantami z warszawskiej pracowni PRC Architekci. Jest on także autorem znanego projektu rewitalizacji warszawskiego zakładu Fabryki Norblina, spektakularnego projektu Eurocentrum – biurowców klasy A przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, warszawskiego Hotelu Le Regina oraz pięciogwiazdkowego, futurystycznego wieżowca hotelowego w Abu Dhabi. Za aranżację wnętrz odpowiada studio Space. Inwestycja to drugi projekt w obszarze nieruchomości rezydencjalnych w portfolio spółki Real Management S.A. Realizowana jest w ramach partnerstwa joint venture z Grupą Capital Park.