Bodypainting – sztuka czy prowokacja?

  Bodypainting to sztuka malowania na ciele farbami, przez niektórych uważana za jedną z najstarszych form zdobienia ciała. Jakie produkty wybrać do rozpoczęcia przygody z rysunkami na ciele? Wśród renomowanych charakteryzatorów, najczęściej wybieraną marką są farby Snazaroo, w Polsce dostępne już w ulubionym sklepie artystów – maluje.pl.

  Wiele osób zadaje sobie pytanie- czy bodypainting zalicza się do nurtu sztuki, a może jest tylko chwilową ekspresją, która znika wraz z wieczornym prysznicem? Rozwiewamy wątpliwości – dla dzieci to świetna zabawa i szansa na rozwinięcie zdolności plastycznych, dla dorosłych – prawdziwie spektakularna forma, która ma szansę uświetnić zarówno zwykły dzień, jak i wieczorną imprezę.

  W przeciwieństwie do tatuażu i innych form sztuki ciała, bodypainting jest tymczasowy. Wykonuje się go aerografem, bądź pędzlem, który według nas jest najbardziej artystycznym i plastycznym narzędziem do tego służącym.

  Talent owszem, ale też zdolności plastyczne i wyobraźnia są podstawą sukcesu tej formy zdobienia ciała. Malarstwo na ciele ożywiane jest często ruchem i gestem. Makijażysta tworzy żywe dzieło sztuki na swoim modelu, ono zaś wchodzi w interakcje z ciałem performera, jego ruchem i wrażeniami widzów. Bodypainting jest niezwykle skuteczną metodą przekazywania informacji i promocji. Przykuwa uwagę i na długo pozostawia pozytywne wspomnienia odbiorcy. To wielowymiarowy sposób wyrazu artystycznego.

  Po wielu godzinach malowania przychodzi najważniejszy etap: występ. Adrenalina przekracza wszelkie normy, publiczność zamiera w oczekiwaniu , muzyka, światła…modelka wychodzi na scenę bez cienia zmęczenia: piękna, intrygująca, niesamowita i nie jest „ubrana w kombinezon”, ale to widzowie dostrzegają dopiero po chwili. Taka forma promocji jest coraz popularniejsza na targach i wszelkiego rodzaju imprezach promocyjnych…ciężko oderwać wzrok od loga firmy wymalowanego na ciele hostessy.

  Dla autora makijażu największą satysfakcją jest obserwowanie reakcji publiczności, do której dopiero po jakimś czasie dociera, że modelka nie jest w pełni ubrana. Satysfakcja z dobrze namalowanego obrazu jest niesamowita.

  Farby do ciała Snazaroo, najczęściej używane przez profesjonalistów w tej dziedzinie, zostały specjalnie stworzone tak, aby były przyjazne dla skóry delikatnej, w tym również dziecięcej. Wszystkie farby dostępne w sklepie maluje.pl były sprawdzane przez niezależnych profesorów dermatologii oraz zawodowych toksykologów.

  Dla rodziców Snazaroo to świetny pomysł na rozpoczęcie z dziećmi lata – łatwe nakładanie i zmywanie przy użyciu mydła i ciepłej wody pozwoli nam na szybką zamianę w ulubioną postać. Warto zagłębić się w świat bodypaintingu i najpierw poznać profesjonalne pędzle, farby i pozostałe akcesoria, a potem poszukać chętnej osoby, która udostępni nam kawałek siebie. Gotowi na zabawę?

  www.maluje.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj