Jak zatrzymać sportowe emocje?

    Sport to zawsze wielkie emocje, zarówno dla rywalizujących zawodników, jak i dla widzów. Jak w sposób widowiskowy pokazać je na zdjęciach? Sama zabawa aparatem fotograficznym to za mało, by zrobić przyzwoite sportowe zdjęcie. Portal Szeroki Kadr radzi jak umiejętnie zatrzymać na zdjęciu dynamiczną akcję.

    Okazuje się, że najlepsze zdjęcia sportowych ewolucji powstają wtedy, gdy nie brakuje nam wiedzy na temat fotografowanych sytuacji. Podstawą sukcesu jest więc znajomość reguł fotografowanej dyscypliny i umiejętność przewidzenia następnego ruchu zawodników. Śledzenie aparatem fotografowanych obiektów w ruchu wymaga jednak pewnego doświadczenia. Warto więc, zanim wybierzemy się na ważne zawody sportowe, eksperymentować na sucho np. fotografując przejeżdżające samochody lub biegające psy.

    Tą i wiele innych porad znaleźć można na portalu www.szerokikadr.pl. Z artykułów poświęconych fotografii sportowej dowiemy się ponadto: Co kryje się za pojęciem panningu? Jak zyskać efekt rozmytego tła, przy ostrym obiekcie głównym? Gdzie się ustawić by zarejestrować najlepsze ujęcia? Jak idealnie skomponować kadr?