Jak fotografować architekturę? Bryła i światło w fotografii

  Fotografowanie wieży Eiffla czy Big Bena to obowiązkowy punkt programu w Paryżu i Londynie. Wykonanie niebanalnego zdjęcia architektury to jednak nie lada wyzwanie. Jak ujarzmić bryłę i detale, aby pokazać osobowość budowli? Jak poradzić sobie z trudnym światłem ciekawych wnętrz? Specjalista w tej dziedzinie – Leszek Szurkowski – podczas warsztatów Akademii Nikona zdradzi tajniki fotografii architektury. Zajęcia odbędą się w połowie lipca we Wrocławiu.

  O fotografowanie architektury otarł się prawie każdy miłośnik fotografii. Zagłębiając się w ten temat, chcemy odejść jak najdalej od prostej “reprodukcji” budynku. Na drodze do ciekawych kadrów czekają na nas, punkt i kąt widzenia, perspektywa, kompozycja, oświetlenie i wybór pory dnia, głębia ostrości, barwa, – nauka robienia zdjęć architektury polega na tym, by zrozumieć, że właśnie te pozornie oczywiste kwestie stanowią największe wyzwanie.

  Jak fotografować współczesne budynki, a w jaki sposób oddać na zdjęciach ornamentykę historycznych budowli? Jakie proporcje kadru wybrać aby najlepiej oddać istotę obiektu architektonicznego? Jak odejść od pocztówkowego obrazowania i stworzyć opowieść o jednym budynku? Jak uniknąć tzw. „efektu walących się ścian”? – na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi na dwudniowych warsztatach Akademii Nikona – Spacery architektoniczne – Wrocław. Podczas warsztatów, uczestnicy poznają techniki fotografowania architektury oraz nauczą się dobierać odpowiednie parametry sprzętu, optyki i akcesoriów niezbędnych do wykonania danego projektu. Zapoznają się również z podstawami edycji w danym temacie. Zajęcia poprowadzi specjalista fotografii architektury – Leszek Szurkowski – autor zdjęć i koncepcji wizualnej nagrodzonej Piórem Fredry książki „Secesja wrocławska”.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj