Biznesowo i modnie w Kupcu Poznańskim

  W sobotę 21 kwietnia 2012 w Kupcu Poznańskim odbyło się drugie już z poświęconego kobietom cyklu – „Kobieta w Centrum”spotkanie. Sobotnie wydarzenie odbyło się pod hasłem „Biznes i moda w wielkim mieście”, a zaproszeni goście opowiadali o trendach w modzie oraz swoich pasjach, które stały się sposobem na życie.

  Spotkanie rozpoczęła rozmowa z Niną Olszewską, trenerką i założycielką Centrum Rozwoju Potencjału Osobistego Harmonia, która zdradziła kobietom, jak nie zniechęcać się niepowodzeniami, a nawet wykorzystać je, by wziąć sprawy w swoje ręce i założyć własny biznes. Trenerka mówiła także o roli pozytywnych emocji w życiu osobistym i biznesowym, które pomagają przezwyciężyć upadki i cieszyć się każdą chwilą.

  Kolejnym gościem był projektant Łukasz Czajkowski. Znany w świecie mody poznaniak opowiadał o arkanach swojej pracy , a także pokazał swoją najnowszą wielofunkcyjną kolekcję, składającą się z eleganckiej sukni i kamizelki, z których można stworzyć aż… 16 stylizacji! Możliwości kolekcji podczas niemal trzygodzinnego spotkania prezentowała dziennikarka Patrycja Felińska. Następnie sześć ochotniczek ze zgromadzonej widowni wzięło udział w konkursie na stylizację sezonu 2012, skomponowaną z ubrań i dodatków, które użyczyły markowe sklepy znajdujące się w Kupcu Poznańskim – Molton, Kassja, C&A oraz Venezia.

  Po konkursie menadżerka firmy Mieloch Motocykle, Małgorzata Mieloch, opowiedziała o swojej kobiecej roli w zdominowanej przez mężczyzn branży motoryzacyjnej. Panie z zapartym tchem słuchały o designerskich modelach skuterów Vespa.

  Z kolei o bardzo kobiecym biznesie – Kawiarence Szyciowej Nitka z Poznania – opowiadały założycielki, Beata Kilichowska-Błaszczyk i Karolina Oszczyk. Panie ponownie udowodniły, że praca nie musi być męczącym obowiązkiem, ale może stać się pasją, jeśli biznes inspirowany jest zainteresowaniami.

  Przy stoisku Kawiarenki Szyciowa Nitka można było nauczyć się szycia filcowych kopertówek i nabyć własnoręcznie wykonane przedmioty. Panie mogły także dopasować do swoich kreacji ręcznie robione broszki przy stoisku La Broche.

  Miłym aspektem spotkania były konkursy z ekskluzywnymi kosmetycznymi upominkami ufundowanymi przez sklep www.bellezza-shop.com

  Przestrzenie Cafe Rosenthal przyozdobione elementami dekoracji użyczonymi przez Galerię Design umilały czas gościom, natomiast Restauracja Orangeria Caffee&Food przygotowała w mobilnej kuchni wytrawne przekąski i słodkości serwowane podczas części bankietowej. Wydarzenie było transmitowane na żywo przez telewizję ONTV, a spotkanie poprowadziła Patrycja Felińska, której kreację przygotował Łukasz Czajkowski, natomiast o fryzurę i makijaż zadbało Bibiuti Studio Fryzur i Urody.

  Więcej informacji i zapisy na www.kupiecpoznanski.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj