Gdzie szukać inspiracji i pomysłów? Na Pinoteka.pl

  Szukasz pomysłów na aranżację mieszkania i balkonu, chcesz skompletować wiosenną garderobę lub znaleźć wymarzoną suknię ślubną? Inspiracje znajdziesz na Pinoteka.pl. Ten nowy serwis to wirtualna tablica ze zdjęciami pozwalająca na ich przeglądanie, komentowanie i dzielenie się nimi z innymi użytkownikami.

  Na Pinoteka.pl codziennie pojawiają się nowe, dodawane przez użytkowników inspirujące zdjęcia. Aby ułatwić ich przeglądanie, zostały podzielone na 18 kategorii, m.in. Moda, Wnętrza, Podróże, Kulinaria, Dla Dzieci czy Ślub, natomiast w zakładce Produkty można zaprezentować przedmioty z własnego sklepu internetowego lub wyroby handmade.

  Pinoteka.pl to nie tylko kopalnia pomysłów, ale też proste narzędzie umożliwiające zbieranie i dzielenie się tym co wpadło nam w oko podczas przeglądania stron, sklepów lub blogów w Internecie. Zasada jest prosta: po utworzeniu profilu, użytkownicy mogą kolekcjonować zdjęcia z sieci, dodawać je z własnego komputera lub “przepinać” od innych użytkowników.

  Współtwórca Pinoteka.pl, Mirek Nowoszewski opowiada do czego sam używa serwisu:

  „Razem z moją dziewczyną planowaliśmy aranżację kuchni w naszym pierwszym, wspólnym mieszkaniu i szukaliśmy sposobu, aby uniknąć przerzucania się mailami z linkami oraz nerwowego ich odszukiwania. Dzięki współdzielonej tablicy mogliśmy dodawać do niej zdjęcia i komentarze, co z danej aranżacji chcielibyśmy wykorzystać. Bardzo ułatwiło nam to wypracowanie wspólnej wizji wymarzonej kuchni, a także pokazanie wykonawcy, o jaki efekt nam dokładnie chodzi”.

  Podczas przeglądania stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji do urządzenia wnętrz, ślubu czy zakupów, trudno jest zapamiętać linki do wszystkich znalezisk i zgromadzić je w jednym miejscu. „Zapisałam zdjęcie sukienki, ale zgubiłam link do sklepu, w którym mogę ją kupić” , „Widziałam fajną aranżację małej kuchni, ale nie pamiętam już gdzie…” – każdy kto szuka inspiracji w sieci napotkał podobne problemy.

  Dzięki Pinoteka.pl w prosty sposób można dodawać zdjęcia do swoich wirtualnych tablic np. „Ulubione przepisy”, „Modowe inspiracje”, „Moje wesele” czy „Projekt sypialni”. Każde zdjęcie dodane z Internetu zawiera link do strony z której pochodzi, dzięki czemu w każdej chwili można powrócić do wpisu na blogu, forum czy galerii zdjęć na portalu.

  Można tworzyć nieskończoną ilość tablic w różnych kategoriach tematycznych, a nawet decydować z kim się nimi dzielić – tablice mogą być publiczne, prywatne lub współdzielone tylko z wybranymi osobami. Ta ostatnia funkcja to idealne rozwiązanie dla użytkowniczek planujących wesele z konsultantką ślubną, remont mieszkania z projektantką wnętrz bądź partnerem czy zakupy lub listę prezentów.

  Pinoteka.pl to serwis z wieloma ciekawymi pomysłami, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.