EVA MINGE & ESOTIQ – PRET- A-PORTER | Jesień / Zima 2012/13

  Inspiracją do stworzenia kolekcji JESIEŃ/ZIMA 2012/13 prezentowanej w moskiewskim Congress -Hall of World Trade Center dla projektantki była tajga. Dzikość natury, lasy , porośnięta gleba mchem i paprociami, to odzwierciedlenie kreacji zaproponowanych przez projektantkę.

  Wysokiej jakości materiały jak wełna kaszmirowa, aksamit oraz jedwab i dżersej dopełniły świetne konstrukcje .

  Aksamit jest materiałem dominującym w kolekcji. Mocnym akcentem są dodatki zaprojektowane przez Evę : ciężkie łańcuchy podkreślają mocny charakter kolekcji, futrzane czapy oraz skórzane rękawiczki.

  Paleta kolorystyczna jest oszczędna i niebywale precyzyjnie dobrana: granat, czerń, szafir, czekoladowy brąz oraz rudy podkreśliły kompletny obraz kobiety z myślą o której powstała kolekcja.

  Kobieta jest najważniejsza dla Evy Minge w procesie tworzenia. To wojowniczka, silna i pewna swojej sensualności kobieta.

  W prezentowanych projektach pojawią się również futra , kozaki z ćwiekami oraz torby w dwóch liniach: Classic i Crazy, oczywiście w całości zaprojektowane przez designerkę.

  Kolekcja jesień/zima 2012/13 Eva Minge & Esotiq składa się z trzech linii: klasycznej, awangardowej oraz weekendowej.

  To był pierwszy pokaz Evy Minge na Mercedes Benz Fashion Week Russia w Moskwie. Kolekcja odniosła wielki sukces i została gorąco przyjęta przez rosyjską publiczność. Eva Minge po raz kolejny podbiła serca naszych wschodnich sąsiadów. Wśród gości, był znany multimilioner James Goldstein. Miłośnik i pasjonat mody zapraszany na najważniejsze wydarzenia branży modowej na świecie.

  W niedalekiej przyszłości Eva Minge &Esotiq planuje otwarcie flagowego butiku w Moskwie oraz kilkunastu na terenie całej Rosji.

  Na widowni pojawiły się również największe rosyjskie gwiazdy, styliści oraz redaktorzy najbardziej liczących się magazynów jak: Grazia, Collezioni, Elle…

  Niezmiennie Evę w jej zagranicznych podbojach wspierają polscy dziennikarze, którzy również tego wieczoru oklaskiwali projektantkę.