Pokaz Dyplomowy MIĘDZYNARODOWEJ SZKOŁY KOSTIUMOGRAFII I PROJEKTOWANIA UBIORU 2012

  13 marca 2012 roku w Pałacu Wilanowskim w budynku Oranżerii w błysku fleszy, kamer i wielbicieli mody odbył się Pokaz Dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Podczas pokazu swoje kolekcje zaprezentowało 13 najlepszych dyplomantów MSKPU.

  Oto oni:

  Frączek Alicja , Górska Karolina, Kawałko Aleksandra, Kuba Marta, Kucharczyk Aleksandra, Kurpiewski Karol, Misiak – Kołsut Monika, Pałos Aleksandra, Pietrzyk Edyta, Pyrżak Magdalena, Szamocka Zuzanna, Trzmiel Maciej, Zalewska Emilia

  Swoich dyplomantów podziwiali wykładowcy MSKPU m.in.: Agata Koshmider, Michał Szulc i Andrzej Foder.

  Specjalne wyróżnienia jak co roku wręczyli projektanci i przedstawiciele mediów. Najwięcej wyróżnień za spójną i bardzo dojrzała kolekcję dostała – Aleksandra Kawałko ( laureatka wielu prestiżowych konkursów jak np. Fashion Designer Awards, Oskary Fashion czy Off Kielce ). W tym wyróżnienie i staż w atelier Macieja Zienia.

  Duże wrażenie zrobiła kolekcja Karola Kurpiewskiego, który w ciekawy sposób wykorzystał motywy ludowe. Joanna Klimas nagrodziła właśnie jego kolekcje wyróżnieniem i stażem w swoim atelier.

  Do współpracy z atelier Słoma i Trymbulak została zaproszona Edyta Pietrzyk, która zaprezentowała świeże spojrzenie nie tylko na modę damską ale także i męską, a praktyki u Mariusza Przybylskiego odbędzie – Maciej Trzmiel autor kolekcji, która urzekła wszystkich bardzo ciekawą formą.

  Młodych projektantów podziwiali m.in.:

  Małgorzata Lewińska, Klaudia Halejcio, Ewa Pacuła, Beata Sadurska, Antoni Królikowski, Michał Gilbert Lach ( BohoBoco ) , Michał Starost, Anna Puślecka, Lidia Popiel, Ewa i Marek Bukowscy, Paweł Królikowski z żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską.

  Prowadzący pokaz Ada Fijał i Mateusz Szymkowiak na ten wieczór wybrali kreację absolwentów MKSPU, Ada -Matyldy Wożniak a Mateusz – Katarzyny Kmiecik.

  Więcej informacji na www.mskpu.com.pl