Stabilo woody 3 w 1 na Mikołajki – kredki ołówkowe, woskowe i akwarelowe w jednym

  Niełatwo znaleźć prezent Mikołajkowy, który zachwyci dziecko i przyciągnie jego uwagę na długo. Maluchy marzą o dziesiątkach zabawek, warto jednak wybrać upominek, który nie tylko sprawi radość, ale także nauczy nowych umiejętności. Doskonale rozwijającym kreatywność dziecka prezentem są kredki Stabilo woody 3 w 1, o ergonomicznej budowie i wielu zastosowaniach.

  Rysowanie rozwija nie tylko wyobraźnię, ale także percepcję wzrokową oraz zdolność abstrakcyjnego myślenia. Pozwala wyrazić emocje, dostarczając dziecku wiele radości i satysfakcji. Kredki to prezent, który się nie nudzi, bo tylko dzięki nim za każdym razem – rysując – dziecko podejmuje nowe wyzwania.

  Kredki Stabilo woody 3 w 1 to wyjątkowe kredki, które łączą właściwości trzech różnych produktów: kredki ołówkowej, woskowej i akwarelowej. Duża średnica sprawia, że idealnie nadają się dla maluchów: ułatwiają dzieciom wygodny chwyt i minimalizują ryzyko złamania kredki. Grafit w rozmiarze XXL trwałością odpowiada aż 8 standardowym kredkom – dzięki temu Stabilo woody wystarczają na bardzo długo.

  Miękki i bogaty w pigment rdzeń sprawia, że malowana powierzchnia jest pokrywana z dużą łatwością i widoczna nawet na ciemnym tle. Co więcej, można nimi rysować również na gładkich powierzchniach, np. na szkle. Stabilo woody 3 w 1 dostępne są aż w 18 soczystych kolorach, w tym w wyjątkowo świątecznych barwach: złotej i srebrnej. Będą niezastąpione podczas przygotowywania kartek i dekoracji świątecznych, jak również ozdób karnawałowych i wielu dzieł artystycznych przez cały rok.

  Stabilo woody 3 w 1 sprzedawane są w opakowaniach po 6 lub 10 sztuk oraz pojedynczo, dzięki czemu można samemu skomponować niepowtarzalny zestaw do rysowania. Kredki Stabilo woody 3 w 1 dostępne są w sieciach sklepów Zygzak, Excellent Office oraz w sklepie internetowym Merlin.

  Cena: około 37,95 zł/etui 6 szt.

  Dlaczego rysowanie jest ważne?

  Rysowanie to nie tylko rozrywka, w którą można zaangażować całą rodzinę, ale także ważny element rozwoju maluchów. Rysując, dzieci poznają kolory, kształty, rozwijają umiejętność obserwacji, pamięć wzrokową, ćwiczą również dłoń. Rysowanie rozwija wyobraźnię i proces postrzegania. Rysunek jest dobrym treningiem dla koncentracji oraz pamięci najmłodszych. Rysując tatę, mamę lub kota, dziecko musi sobie najpierw przypomnieć, jak dana postać wygląda. Obrazek najpierw powstaje z wyobraźni malucha, dlatego rzadko coś wygląda „tak, jak powinno”: prezent jest większy niż tata, a kot jest czerwony. Rysunek jest również odzwierciedleniem uczuć dziecka, co jest szczególnie ważne w przypadku kilkulatków, które nie potrafią jeszcze powiedzieć, co czują. Dodatkowo wspólne rysowanie, przygotowywanie świątecznych kartek i ozdób buduje wyjątkową więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

  Czym rysować?

  Obecnie na rynku dostępnych jest wiele przyborów do rysowania. W przypadku maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rysowaniem, doskonale sprawdzą się kredki ołówkowe lub świecowe. W przypadku 2-3 latków, idealne będą kredki posiadające większą średnicę, dzięki czemu dziecku łatwiej jest trzymać je w rączce. Po jakimś czasie można dać dziecku pędzelek do malowania wodą (można kupić specjalne zeszyty z obrazkami do malowania wodą). Ta opcja spodoba się zarówno młodszym jak i nieco starszym dzieciom. Dzięki takiej różnorodności przyborów do rysowania, dzieci rozwijają swoje zdolności manualne.

  Kilka dobrych rad

  • Aby działania artystyczne były zadowalające tak dla malucha, jak dla rodzica, warto towarzyszyć dziecku w czasie twórczych zmagań. Wspólnie spędzone chwile będą niezapomnianą pamiątką dla obu stron.

  • Warto pomóc dziecku właściwie trzymać kredkę w dłoni (najlepiej, jeśli uda mu się objąć kredkę trzema palcami: kciukiem, palcem wskazującym i środkowym). Jeżeli jest to jeszcze za trudne, wystarczy jeśli uda się złapać kredkę całą dłonią.

  • Po przygotowaniu warsztatu oraz przyborów pozostaje tylko cieszyć się świątecznym nastrojem, nawet gdy dziecko pokoloruje więcej niż tylko kartkę 🙂

  Więcej informacji o produktach STABILO na stronie: www.stabilo.pl

  oraz na oficjalnym profilu STABILO na Facebook ‘u! http://www.facebook.com/STABILO

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj