Sebastian Owsianka – Szykuje się konkurencja wśród polskich projektantów?

  Kim jest Sebastian Owsianka?

  Z utęsknieniem czekacie na powiew świeżości w świecie polskiej mody? Coraz większymi krokami do grona polskich projektantów zmierza siedemnastoletni warszawianin. Sobotnia noc w jednym ze stołecznych klubów należała z pewnością do Sebastiana Owsianki. Młody projektant zaprezentował w Glam Clubie przy ulicy Żurawiej swoją najnowszą „Pre Collection”, która okazała się kolejnym strzałem w dziesiątkę.

  Sam twórca, zapytany o inspirację, odpowiedział zagadkowo, że zależało mu na stworzeniu ubrań przydatnych, na co dzień, nie ma tu jakiejś ukrytej intencji. Choć inni dodają, że poszczególne sety są zdecydownanie odważne i nie sposób w biały dzień na ulicy spotkać ludzi w podobnych strojach

  Kreacje inspirowane mroczno – psychodelicznym klimatem teledysku „Frozen” Madonny, zdominowane były przez sexowne tiulowe topy, sukienki z taśmy video, pióra, maski i czarne agrafki.

  Przypomnijmy, że Sebastian już, jako szesnastolatek dał się poznać szerszej publiczności wraz ze swoją autorską kolekcją „Madar a ketrecben”, tym samym zyskując uznanie w oczach kilku polskich artystów. W jego kreacjach pokazały się m. in. Ramona Rey, Sonia Bohosiewicz, czy Beata Szarłowska, znana głównie z Top Model. Przed pokazem, emocje standardowo sięgnęły zenitu, Sebastian chodził od modelki do modelki, poprawiając po osiem razy pióra marabuta w rękawach, srebrne suwaki i liczne dodatki tak, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Warunki były specyficzne, w pomieszczeniu 3m x 2m ścisnęło się przed samym pokazem dwunastu modeli i modelek, projektant, osoby nadzorujące i kilka przypadkowych.

  Projektant jednak, jak sam przyznaje, jest dopiero na początku drogi i nie zamierza spocząć na laurach. Ciężko pracuje na swoją opinię, wymagając wysiłku zarówno od siebie, jak i od swoich modeli, instruując każdego po kilkanaście razy, jak dokladnie ma ułożyć barki, jak stanąć, gdzie położyć dłoń. –Backstage był świetny-kwituje chwilę po pokazie Adrian Łuszczki, jeden z modeli -kreatywny projektant, znakomici organizatorzy, rewelacyjni modele i modelki- dodaje. Na pokazie nie zabrakło również znanych gości. Jednymi z nich byli: poseł Robert Biedroń i Dżaga (sobowtór Dody).

  Więcej o Sebastianie możecie przeczytać na jego stronie internetowej www.sebastianowsianka.pl.

  A Wam, która ze stylizacji najbardziej przypadła do gustu?

  Magdalena Momot 1TV NEWS

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj