Warsztaty z brafittingu w Lanoro – Idealny biustonosz czy perfekcyjny brafitting?

  17 listopada w Galerii Bielizny Lanoro odbyły się warsztaty z brafittingu. Podczas prezentacji kobiety dyskutowały, czy ważniejszy jest idealny biustonosz, czy jego perfekcyjny dobór.

  Na indywidualne konsultacje i grupowe warsztaty można się od dziś umawiać w salonach Lanoro w całej Polsce. Listę punktów można znaleźć na stronie www.lanoro.com.pl

  W celu zapewnienia kobietom komfortu na co dzień i zdrowia niezbędne są dwa elementy. Idealnie skonstruowany stanik perfekcyjnie dobrany do figury konkretnej kobiety. Stąd narodziła się idea współpracy firmy Lanoro, która
  jest zdaniem International Service Check najlepszą w Europie siecią sprzedającą bieliznę oraz firmy Corin, prowadzącej badania z naukowcami nad idealnym biustonoszem.

  Firma Lanoro okazała się najlepsza w międzynarodowym badaniu salonów najbardziej znanych marek bieliźnianych przeprowadzonych przez INTERNATIONAL SERVICE CHECK. Firma przeprowadziła badanie z własnej inicjatywy. Bez zlecenia ze strony badanych podmiotów. INTERNATIONAL SERVICE CHECK prowadził badania od 25 listopada 2010 roku do 2 stycznia 2011 roku. Pod lupą tajemniczych klientów znalazły się placówki sklepów mieszczących się w dużych i średnich miastach dziewięciu europejskich krajów.  Rewelacyjny wynik Lanoro w tym badaniu jest efektem 30 letniego doświadczenia w sprzedaży luksusowej bielizny oraz współpracy z Lindsey Brown, brafitterką gwiazd. Brytyjka przeszkoliła w ubiegłym roku cały personel sieci Lanoro.

  Lindsey Brown, dobierała bieliznę koronowanym głowom Europy i Azji oraz wielu innym sławnym kobietom: Sarah Jessica Parker, Nicole Kidman, Colleen Rooney. Jest prekursorem naukowego brafittingu i jednym z największych autorytetów w tej dziedzinie na świecie. Rozpoczęła budowanie swojego doświadczenia przez pracę w Harrod’s i Selfridges. Uzupełnieniem jej doświadczeni stało się kierunkowe wykształcenie. Jest jedną z nielicznych osób na świecie, która zdobyła tytuł Masters Research Degree with Distinction, MA in Contour Design o specjalizacji z rozłożenia nacisków w biustonoszu.

  Firma Corin prowadzi prace nad stworzeniem idealnego stanika wraz z naukowcami Politechniki Łódzkiej i prof. Markiem Zadrożnym – kierownikiem Kliniki Chorób Piersi i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Badania naukowe, których celem było stworzenie wyjątkowo wygodnego i bezpiecznego dla zdrowia kobiety biustonosza.

  Większość kobiet na świecie, jak wskazują statystyki, nosi źle dobrany biustonosz. Zbyt luźny traci swoją podstawową funkcję podtrzymywania piersi, a za ciasny jest po prostu niewygodny. Ale czy to wszystkie konsekwencje noszenia źle dopasowanego biustonosza?

  – Przeważająca liczba kobiet, nie zdaje sobie sprawy z problemów, jakie mogą je spotkać przez noszenie złego jakościowo, bądź źle dobranego biustonosza. Wybór tego właściwego nie tylko zapobiega powikłaniom w przyszłości, takim jak zaburzenia krążenia układu chłonnego, stanom zapalnym, czy obrzękom, ale również zapewnia życie w lepszym komforcie” – komentuje specjalista chorób piersi i onkolog, prof. Marek Zadrożny, który nadzorował przebieg badań zleconych przez Corin. 

  Firma Corin, specjalizująca się w produkcji ekskluzywnej bielizny damskiej, postanowiła w nowatorski i innowacyjny sposób stworzyć produkt, który z jednej strony będzie modny i stylowy, a z drugiej, zapewni komfort w użytkowaniu i bezpieczeństwo dla zdrowia. Wraz z ekspertami i naukowcami z Politechniki Łódzkiej, pod nadzorem profesora Marka Zadrożnego, przeprowadziła badania, które pozwoliły na stworzenie optymalnego modelu biustonosza.

  – Naszym nadrzędnym celem było stworzenie bezpiecznego dla zdrowia modelu biustonosza z odpowiednią miseczką, która nie powoduje zbędnych ucisków i prawidłowo podtrzymuje biust.  Firma pozyskała fundusze na prace nad tym projektem z Unii Europejskiej, w ramach działania 5.2 POIG <Profesjonalne usługi proinnowacyjne gwarancją sukcesu w biznesie – mówi Mariusz Hanczka, właściciel firmy Corin.

  Badania trwały ponad rok i były wieloetapowe. Rozpoczęto od stworzenia przestrzennego modelu 3D torsu kobiety i wirtualnego wyznaczenia miejsc nacisków i odkształceń na powierzchni modelu kobiecego ciała. W tym celu wykorzystano specjalistyczny program do symulacji komputerowych, mający zastosowanie w wysoce zaawansowanych technologiach. Modele, które wykonano na tej podstawie pozwoliły na zmianę kształtu miseczek biustonosza i wykonanie kolejnej symulacji przestrzennej. Dopiero na tak przygotowanej bazie zaczął powstawać biustonosz o nowym, ulepszonym kształcie. Jego wygodę potwierdziła grupa badanych kobiet – w różnym wieku i nosząca różne rozmiary biustonoszy. Były to kobiety zarówno młode, starsze, jak i matki kilkorga dzieci.

  Wszystkie etapy badań przeprowadzone były na Politechnice Łódzkiej, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Użyto w nich między innymi kamer termowizyjnych, w tym także kamery specjalnie dedykowanej badaniom medycznym. Kamery termowizyjne charakteryzują się wysoką czułością na nawet najmniejsze zmiany temperatur.

  Corin jest pierwszą firmą na świecie, która w trosce o zdrowie kobiet, podjęła się przeprowadzenia w innowacyjnego i prozdrowotnego badania, dając przykład swojej społecznej odpowiedzialności w biznesie. Projektując nowe biustonosze, nie bazuje jedynie na subiektywnych odczuciach, ale zleca badania i wykorzystuje obiektywne pomiary. Na ich podstawie konstruktorzy bielizny z Corin i inżynierowie z Politechniki Łódzkiej skonstruowali kształt zdrowego i wygodnego biustonosza. – Na podstawie interakcji między powierzchnią biustonosza a ciałem kobiety zostały dokonane odpowiednie zmiany zarówno w kształcie jak i w wymiarach biustonoszy. Następnie sprawdzaliśmy, czy modyfikacje te rzeczywiście są optymalne. W końcu mają służyć jako wytyczne dla producentów – dodają naukowcy z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej.

  Innowacyjne rozwiązania wykorzystywane są obecnie we wszystkich modelach biustonoszy Corin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj