Selena nagradza młodych artystów – Konkurs fotograficzny KADRY MODERNIZMU

  Znamy laureatów konkursu fotograficznego KADRY MODERNIZMU. Nagrodzone zdjęcia autorstwa studentów prezentują najciekawsze kadry wrocławskich budynków powojennego modernizmu. Wydarzeniu artystyczno-kulturalnemu, zorganizowanemu przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Wrocław partnerowała firma Selena. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród, ufundowanych przez firmę Selena miało miejsce 5 października 2011 r. w Muzeum Współczesnym Wrocławia.

  W obradach jury konkursu KADRY MODERNIZMU, w sali SARP wrocławskiego Art Hotelu uczestniczyli: Czesław Chwiszczuk (wykładowca na wrocławskiej ASP, prezes Związku Polskich Artystów Fotografików okręgu Dolnośląskiego), Michał Duda (historyk sztuki, pracownik Muzeum Architektury), Stefan Müller (profesor na Wydziale Architektury PWr), Roman Rutkowski (architekt, wykładowca na WA PWr, v-ce prezes SARP Wrocław), Krzysztof Smyk (fotograf, autor wielu fotografii budynków Wrocławia) oraz Michał Świtalski (fotograf, specjalista z Akademii Fotografii). Przewodniczącym jury został architekt Roman Rutkowski.

  Jury konkursu przyznało 4 nagrody główne, 3 wyróżnienia oraz 4 wyróżnienia honorowe. Nagrodę główną oraz nagrody dodatkowe wręczone wszystkim laureatom – profesjonalne teczki architekta z programami do projektowania w technologii Tytan EOS – ufundowała firma Selena. Wśród nagród wręczanych zwycięzcom znalazły się również: kurs fotografii cyfrowej w Akademii Fotografii, prenumerata pisma Digital Camera, książki oraz katalogi festiwalowe DoFA’11.

  Nagrodzone KADRY MODERNIZMU – zdjęcia pełne historii

  Po obejrzeniu wszystkich nadesłanych na konkurs prac Jury za najlepsze uznało zdjęcie Przemysława Skrzypczyka, zatytułowane „Hotel pielęgniarski”. Zwycięska fotografia ukazuje społeczny kontekst architektury, zestawia oszczędną w formie i całkowicie kontrolowaną bryłę budynku z niekontrolowanymi działaniami jego mieszkańców. Zdjęcie wyróżnia się mocnym światłocieniem, doskonale ukazuje wrażliwość autora na architektoniczny detal. Drugie miejsce przyznano Ewie Cempel za „Dom naukowca przy pl. Grunwaldzkim”. Jury nagrodziło pracę za uchwycenie wyjątkowego kontekstu urbanistycznego budynków i ukazanie zróżnicowania architektury. Zdjęcie wyróżnia gra kolorem i ciekawe wykorzystanie wieloplanowości. Trzecie miejsce ex aequo zajęły prace autorstwa: Marty Chojnackiej pt. „Zespół mieszkalny i handlowo-usługowy przy pl. Grunwaldzkim” oraz Marcina Osieckiego pt. „Zespół budynków Instytutu Matematyki i Chemii UWr”. Jury doceniło pracę Marty Chojnackiej za humor, dowcip i inteligencję, jaką wykazała się autorka zdjęcia. W bardzo ciekawy sposób, przy pomocy zróżnicowania planów fotografii prezentuje ona społeczny kontekst architektury. Z kolei praca Marcina Osieckiego ukazuje budynek zgodnie z zasadami sztuki fotografii, ponadto fotografia posiada wysokie walory techniczne. Jury zwróciło szczególną uwagę na interesujący kadr fotografowanego obiektu.

  Wyróżnione KADRY MODERNIZMU

  Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Dwornik za „Zespół mieszkaniowo-usługowy, pl. Grunwaldzki” oraz „Budynek Instytutu Chemii UWr”, Bartek Knopek za „Domy studenckie Kredka i Ołówek, ul. Grunwaldzka 69”, Stanisław Plebanek za „Śródmieście z lotu ptaka”, Agata Kaźmierczak za „Zespół mieszkaniowo-usługowy przy pl. Grunwaldzkim”, Tomasz Sąsiada za „Zespół mieszkalny i handlowo-usługowy przy pl. Grunwaldzkim” oraz za „Budynek Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr”.

  Zobacz to jeszcze raz

  Konkursowe prace można obejrzeć w ekskluzywnie wydanym katalogu festiwalowym, poświęconym działaniom, które odbywały się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA’11. W katalogu opublikowano m.in. prace nagrodzone w konkursach: Przyjazna Przestrzeń Publiczna, Wnętrze & Dizajn, Superwizja, Kadry Modernizmu, a także opis poszczególnych wydarzeń festiwalowych.

  Informacje dodatkowe:

  Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN Professional oraz ARTELIT Professional. Grupa Selena jest – pod względem wielkości – czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

  W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 18 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, USA, Turcji oraz w Hiszpanii.

  Dynamiczny rozwój oferty produktowej i ekspansja na rynkach zagranicznych to jedno z głównych założeń strategicznych Grupy Selena. Działania handlowe prowadzone są przez własne spółki Grupy na 4 kontynentach, co pozwala realizować zamówienia na rynkach ponad 50 państw. W 2010 roku eksport stanowił 67% przychodów Grupy ze sprzedaży ogółem.

  Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktu: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższej jakości. Nowoczesność produktów – zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i właściwości użytkowych – zapewnia własna działalność badawczo-rozwojowa Seleny oraz laboratoria w Polsce, Hiszpanii, Chinach i Turcji.

  Intensywny rozwój organiczny oraz działania akwizycyjne pozwalają Grupie Selena na konsekwentne zwiększanie udziału w rynkach światowych. Do najbardziej istotnych przejęć zrealizowanych w ostatnich latach należą akwizycje spółek: Polyfoam w Turcji, Kvadro w Rosji, Quilosa w Hiszpanii oraz Matizol w Polsce.

  Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Giełdy, Diamentu Forbesa oraz Perły Polskiej Gospodarki. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.

  Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj