Zorka Wollny – KONCERT NA WYSOKIE OBCASY

  Stukot obcasów kilkunastu osób (głównie kobiet) chodzących lub biegnących po schodach w różnym tempie i natężeniu rysuje subiektywny akustyczny obraz fragmentu przestrzeni budynku a jednocześnie redefiniuje jego kulturowe znaczenia. Przybliżające się i oddalające odgłosy kroków opisują architekturę działaniem ujawniającym jej emocjonalny i metaforyczny potencjał. Publiczność ulokowana jest w miejscu o optymalnej dostępności dźwięków, ale nie widzi wykonawców koncertu.

  Koncert na wysokie obcasy wykonywany był dotąd trzykrotnie. Dwa pierwsze wykonania odbyły się w 2004 roku w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (za drugim razem w ramach festiwalu Audio-Art); w 2010 roku koncert wykonany został w City Hall w Norwich.

  Dokumentacja z koncertu krakowskiego (autorstwa Janka Chołoniewskiego) pokazywana była na wystawach: „The grey zone” (Instytut Polski, Budapeszt 2004), „SFX prolog –Prószków” (Prószków 2005), „We like it a lot!” (Nettie Horn Galery, London 2007), „Spojrzenia” (Zachęta, Warszawa 2009). Dokumentacja koncertu w Norwich pokazywana była w Budapeszcie („East goes East”, 2010) i w Madrycie („Young Polish Artists on Tour”, 2011).

  Koncert na wysokie obcasy 13 listopada 2011 zinterpretuje wspaniały fragment Teatru Wielkiego – Opery Narodowej łącząc sfery choreografii, architektury, dźwięku i wyobraźni.

  Zorka Wollny
  KONCERT NA WYSOKIE OBCASY

  współpraca: Anna Szwajgier 

  13.11. 2011, godz. 21.30, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa, pl. Teatralny 1
  performans w ramach wystawy Dyfuzje współczesności
  Kurator: Grzegorz Borkowski
  Uwaga! Poszukujemy osób chętnych do współpracy w roli performerów przy projekcie Zorki Wollny i Anny Szwajgier Koncert na wysokie obcasy.
  W miarę możliwości prosimy o przyniesienie różnych butów na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 7 listopada (poniedziałek) o g.18.00 w hallu głównym CSW Zamek Ujazdowski.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj