YOUNG FASHION PHOTOGRAPHERS NOW

  Wystawa fotografii mody, towarzyszące każdej edycji OFF Out Of Schedule. Prezentuje dokonania młodych twórców i ma kreować nowe trendy w fotografii mody.

  27-30.10.2011 // Łódź, ŁSSE ul. Tymienieckiego 22/24
  godziny otwarcia: czwartek: 15:00-19:00, piątek i sobota: 12:00-22:00, niedziela: 12:00-19:00
  (lokalizacja oraz godziny otwarcia takie same jak Showroom)
  Wstęp: specjalne zaproszenia, bilety do Strefy Showroom/Young Fashion Photographers Now, dodatkowo uwzględniające udział w Fashion Film Festival oraz karnety do stref: Designer Avenue, OFF Out Of Schedule, Showroom/Young Fashion Photographers Now, dodatkowo uwzględniające udział w Fashion Film Festival.

  W JESIENNEJ EDYCJI YFPN ZOBACZYMY PRACE NASTĘPUJĄCYCH FOTOGRAFÓW:

  AGATA KACPRZAK

  „Studiuję fotografię w Łodzi. W życiu balansuję pomiędzy Polską a zagranicą. Moda interesuje mnie jako element dodatkowy w fotografii. Fotografia jest dla mnie poszukiwaniem, poszukiwanie ma dla mnie sens.”

  ANTONINA DOLANI

  Urodzona w Warszawie, rocznik 1989. Studiowała 3 lata fotografię w Londynie. Zajmuje się fotografią mody i urody. Włoski Vogue przedstawił ją w swoim magazynie jako wschodzący talent fotografii mody. Jej zdjęcia były publikowane w magazynach takich jak KMAG, FOTO, TAKE ME, UMNO. Na koncie ma również wyróżnienia w konkursach fotograficznych organizowanych m.in. przez Associate of Photographers w Londynie. Pracuje i mieszka w Warszawie.

  EWA DANOWSKA

  Urodzona w 1987 r. w Białymstoku. Samouk, head-hunterka w niezależnym magazynie fotograficznym PRISM. Pomimo, że jej prace są odległe od klasycznych playboyowych ujęć, w 2010 r. została laureatką w konkursie Fotoerotica. Do współpracy szuka magnetycznych, charakterystycznych twarzy oraz ludzi z charyzmą. Inspirują ją własne sny oraz otaczający świat.

  GREG ADAMSKI

  Autor sesji modowych i portretowych. Interesując się głównie okołomodowymi zjawiskami i lubi je łamać. Studiował na ASP we Wrocławiu i PWSFTViT w Łodzi. Współpracuje m.in. z Jagą Hupało, Frol&Zalesky, Nenukko, Alicją Antoszczyk. Jego ostatnie projekty to: TOUCH (Spot Poznań), KILLS BEAUTY (Jaga Hupało), NOT SPECIFIED (prezentowany na Fashion Week Poland).

  KRZYSZTOF ADAMEK

  „Urodziłem się 24 lutego 1993 roku. Uczęszczam do liceum ogólnokształcącego w Poznaniu. Miałem przyjemnośc robić kampanię dla marki biżuterii ORSKA. Miałem publikacje w K-Mag, Exklusiv jak i VIVA! Moda. Na koncie mam kilka wystaw jak i okładek książkowych. Wykonywałem sesje dla wielu projektantów. W fotografii lubię ukazywać ekspresyjność jak i ulotność chwil.”

  ŁUKASZ WIERZBOWSKI

  „Mam 28 lat, mieszkam we Wrocławiu. Po aparat sięgnąłem cztery lata temu będąc na trzecim roku studiów psychologicznych. W swoich pracach skupiam się na relacji/ dialogu pomiędzy modelką a przestrzenią, w której się znajduje. Staram się uchwycić chwile, ruchy, pozy złapane gdzieś pomiędzy; momenty pozbawionej pozowania „nieważkości”. Dotychczas moje prace ukazały się w kilkunastu magazynach i zinach, na okładkach dwóch książek oraz brały udział w kilku wystawach. W zeszłym roku nakładem berlińskiego wydawnictwa POGO BOOKS ukazał się mój pierwszy album, natomiast wiosną tego roku moje prace można było ogłądać w warszawskiej galerii Nizio.”

  MARTYNA GALLA

  lat 19, studentka PWSFTViT w Łodzi

  reprezentowana przez Van Dorsen Talents

  martynagalla.com

  MICHAŁ DESKA

  Urodzony w Częstochowie entuzjasta mody i wielbiciel stylu, na co dzień szara eminencja. „Zakochany w pięknie, chciałbym łączyć fotografie z modą. Nadal zbieram doświadczenie.”

  MICHAŁ POLAK

  1984
  Wychowany na suburbiach fabrycznego miasta Łódź.

  Samouk.

  Przelewa na matryce niepokoje niezintegrowanego ze społeczeństwem.

  Fascynuje się bezosobowością i zacieraniem płciowości.

  Interesuje się właściwie wszystkim poza polityką.

  michalpolak.iportfolio.pl

  PAULINA WYDRZYŃSKA

  „Mam 18 lat, jestem w klasie maturalnej. Fotografią oddycham. Moim wielkim marzeniem jest praca dla prestiżowych magazynów mody. Inspiruje mnie wszystko. Nie mam ulubionego fotografa, chociaż lubię podglądać twórczość Tyszki i Walkera.”

  ZIJA&PIORO

  zosia zija i jacek pioro, duet fotograficzny, prywatnie i zawodowo razem od kilku lat. portret, moda, reportaz. W fotografii najbardziej interesuje ich człowiek. jako fotografowie komercyjni – wspopracują z większością polskich wydawnictw, publikują również za granicą. wystawy indywidualne i zbiorowe (warszawa, poznań, mediolan, castelo branco, bruksela, rzym, nowy jork, los angeles ). nagrody: 2007: IPA (International Photography Awards, LA) – pierwsze miejsce w kategorii ludzie. oprocz fotografii fascynuje ich film, taki do oglądania i do robienia. ich prace można oglądac na mysace.com/zosiazija oraz na zija-pioro.com