Moda powraca do łódzkich fabryk – Zapowiedź jesiennej edycji Fashion Week Poland

  Kolejna edycja FashionPhilosophy odbędzie się w dniach 26-30 października 2011 r. w Łodzi. Pokazy Alei Projektantów i OFF Out Of Schedule oraz Showroom zlokalizowano w jednym miejscu, na terenie Kompleksu Centrum ŁSSE, (ul. Ks. Tymienieckiego 22/24). Zaprezentowane zostaną trendy na sezon wiosna-lato 2012.

  Łódź odwiedzą projektanci, producenci, inwestorzy, handlowcy i buyerzy, styliści, celebryci i fascynaci mody. W ciągu 5 dni trwania Fashion Week będzie to 3000 gości dziennie. Uczestnictwo zapowiedziało wielu przedstawicieli mediów, których można się spodziewać ponad 500 osób. Jak co edycję wielu projektantów z Alei, OFF Out Of Schedule i Showroomu zostanie zaproszonych na targi mody w CPD Signatures w Dusseldorfie, CPM Premiere Vision w Moskwie, paryskie who’s next oraz zagraniczne tygodnie mody – Moda Lisboa, Volvo Fashion Week Moscow, berliński Mercedes-Benz Fashion Week, Vienna Fashion Week czy Lviv Fashion Week. Organizatorzy tych wydarzeń regularnie odwiedzają Fashion Week Poland w poszukiwaniu zdolnych twórców i ciekawych kolekcji. Pojawią się także inni honorowi goście zagraniczni. W poprzednich edycjach byli to m.in. Kenzo Takada, Patricia Gucci, Georges Chakra, Diane Pernet czy gwiazdy Alei Projektantów.

  Aleja Projektantów

  Pokazy Alei Projektantów, esencji FashionPhilosophy odbędą się w dniach 28-30 października 2011 r. (piątek-niedziela). Zaprezentowanych zostanie ponad 20 kolekcji uznanych designerów. Odbędą się też debiuty.

  W poprzednich edycjach kolekcje prezentowali m.in. Agatha Ruiz de la Prada, Dawid Tomaszewski, Nuno Gama, Thorbjorn Uldam, Miguel Vieira, Gaspard Yurkievich, Roksolana Bogutska, Paprocki&Brzozowski, Joanna Klimas, Agnieszka Maciejak, Agata Wojtkiewicz, Langner, Natalia Jaroszewska, Natasha Pavluchenko, Michał Szulc, Łukasz Jemioł, Sylwester Krupiński, Zuo Corp., Nenukko, Grome Design, Monika Ptaszek oraz marki Trussardi, Monnari, Hexeline.

  OFF Out Of Schedule

  OFF Out Of Schedule, prezentujące modę awangardową i debiuty, rozpocznie się już w czwartek i potrwa do niedzieli. W poprzednich edycjach odbywały się pokazy takich projektantów jak Konrad Parol, Ania Kuczyńska, Wiola Wołczyńska, Marcin Podsiadło, Jagoda Piekarska, Paulina Plizga, Mysikrólik, Hyakinth, Maldoror, V!TOR.

  OFF-owi jak zawsze towarzyszyć będzie wystawa Young Fashion Photographers NOW. Zobaczymy tu eksperymentalne prace młodych fotografików mody.

  Showroom

  Dużym zaskoczeniem tej edycji tygodnia mody będzie Showroom, w którym pojawi się dużo więcej wystawców, niż do tej pory a stoiska podzielone zostaną na kategorie (Projektanci / Marki / Firmy i instytucje obsługujące projektantów). Showroom potrwa od 27 do 30 października 2011 r.

  Modowe miasteczko

  Organizatorzy czerpiąc inspirację z powodzenia OFF Out Of Schedule, od początku zlokalizowanego w zabytkowych halach na Księży Młynie, wyszukali prawdziwą perłę pofabrycznej architektury. Kompleks fabryczny Grohmana zlokalizowany jest również na Księży Młynie – charakterystycznym ceglastym osiedlu obejmującym fabryki, familoki a także parki, stawy i nieużytki po wyburzeniach. Osiedle przyciąga artystów (są tu pracownie, galerie, organizuje się akcje artystyczne i społeczne) a także przedsiębiorców (powstają luksusowe lofty i nowoczesne biurowce). Niebawem rozpocznie się rewitalizacja kompleksu należącego dziś do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zanim jednak stanie się on nowoczesnym centrum biznesowym posłuży jako klimatyczne tło do prezentacji trendów na sezon wiosna-lato 2012. Obok starych budynków staną trzy nowoczesne namioty wystawiennicze (w sumie 2000 m2) i zorganizowane zostanie modowe miasteczko.

  Szkolenia Let Them Know

  Kolejna edycja tak cenionych w branży mody szkoleń odbędzie się w Hotelu andel’s w dniu 26 października. W programie znajdą się najbardzej aktualne tematy a zajęcia poprowadzą dośwadczeni trenerzy i znane światowe autorytety. Jak w poprzedniej edycji szkolenia dla profesjonalistów uzupełni blok szkoleń skierowanych do studentów i debiutantów w branży, zaplanowany na 27 października.

  Wydarzenia towarzyszące

  Re-Act – finał konkursu dla projektantów mody inspirownej ekologią i recyklingiem odbędzie się 26 października w Sali Balowej Hotelu andel’s. Dzień później w tym samym miejscu odbędzie się słynna Gala ASP, prezentująca najbardziej obiecujących absolwentów Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Przyznane zostaną nagody Rektora ASP, Prezydenta Miasta Łodzi oraz nagrody od mecenasów sztuki projektowania. Hotel andel’s to druga po Kompleksie Centrum najważniejsza lokalizacja Fashion Week. Pozostałe wydarzenia towarzyszące zasięgiem obejmą całe miasto.

  Rejestracja uczestników

  Trwa rejestracja zgłoszeń designerów do Alei Projektantów i OFF Out Of Schedule. W drugiej połowie sierpnia odbędą się obrady Rady Programowej FashionPhilosophy, która dokonuje kwalifikacji uczestników. Rejestracja wystawców Showroomu potrwa do 10 września. Rejestracja przedstawicieli prasy i gości-obserwatorów rozpocznie się 1 września i potrwa miesiąc.

  Twórcy FashionPhilosophy

  Fashion Week Poland organizowany jest przez spółkę Moda Forte Grupa Kreatywna we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Sponsorami głównymi są: Maybelline New York – marka współpracująca z największymi tygodniami mody na świecie i BLOW Energy. Patronaty medialne: magazyn ELLE (patron główny), Fashion TV, Chilli ZET, K Mag, Gazeta Wyborcza, wp.pl, STROËR.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj