Dzień Scrabble® – słowa zostały rozdane!

  16 października Plac Defilad stał się w strefą słownych potyczek. Wszyscy, od najmłodszych do najstarszych, tworzyli na planszach Scrabble® kombinacje często niespotykanych wyrazów, które dla wielu przemieniły się w cenne nagrody. Na rywalizację słowną do namiotu Scrabble wpadli również Sonia Bohosiewicz i Marcin Prokop. Nawet Marek Borowski w tę niezwykłą niedzielę zamienił parlament na scrabblowy stół, gdzie jako Pierwszy Polski Scrabblista sprawinie żonglował płytkami z literami.

  Od godziny 10:00 rano wszyscy entuzjaści najpopularniejszej gry słownej na świecie mogli obchodzić swoje święto. Przez cały dzień Monika Tarka i Robert Kilen z Radia WAWA zapraszali do wzięcia udziału w konkursach słownych. Na wszystkich gości czekały też dodatkowe atrakcje.

  W strefie Polskiej Federacji Scrabble pojawił się aktualny Mistrz Polski w Scrabble® – Bartosz Morawski oraz jeden z czterech graczy reprezentujących nas na tegorocznych Mistrzostwach Świata – Bartosz Pięta. Odważniejsi goście mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas gry z profesjonalistami. Natomiast tym, dla których przygoda ze Scrabble® dopiero się zaczyna radą służył wielokrotny Mistrz Polski w Scrabble® Tomasz Zwoliński. Co ciekawe – na odważnych przeciwników czekał Marek Borowski, który posiada oficjalny tytuł Pierwszego Polskiego Scrabblisty, nadany mu przez Polską Federację Scrabble.

  W samo południe został rozstrzygnięty Wielki Finał Turniejów Scrabble®, organizowanych w 16 miastach wojewódzkich przez sieć szkół językowych Empik School. Ośmiu zawodników, którzy w przeprowadzonych 2 października rozgrywkach uzyskali najwyższą liczbę punktów, stoczyło finalny pojedynek o główną nagrodę.

  Kolejnym wydarzeniem Dnia Scrabble® był Slam Poetycki. Czterech wirtuozów słowa pokazało w jak nietypowej konwencji można prezentować swoją poezję. W pamięci wszystkich zgromadzonych na pewno zapadnie występ Kuby ‘Muflona’ Rużyłło, który wiersze składał na poczekaniu, wykorzystując do tego przedmioty podsuwane mu przez publiczność.

  Zwieńczeniem Dnia Scrabble® był Mecz Gwiazd, w którym przy wielkiej scrabblowej tablicy zmierzyły się dwie drużyny poprowadzone przez znanych i lubianych polskiego ekranu. Zwyciężyła ekipa Marcina Prokopa, która pewnie wygrała z zespołem Sonii Bohosiewicz. Mecz poprowadziła Marzena Rogalska, a pomagał jej Tomasz Zwoliński. Całość przebiegła oczywiście w atmosferze świetnej zabawy, bo przede wszystkim o to chodzi w grze w Scrabble®. Finał Dnia Scrabble® stanowiło wręczenie przez obie zwycięskie drużyny czeku na 20 000 złotych na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj