Dzień Scrabble® z udziałem Sonii Bohosiewicz i Marcina Prokopa

  Turniej Scrabble®, Slam Poetycki, konkursy z nagrodami, warsztaty z Polską Federacją Scrabble, a na koniec Mecz Gwiazd z udziałem Sonii Bohosiewicz i Marcina Prokopa – te wszystkie atrakcje czekają na Was w niedzielę 16 października podczas Dnia Scrabble®.

  Na Placu Defilad w Warszawie, vis-a-vis Kinoteki, stanie ogrzewany namiot Scrabble®, który będzie można odwiedzać już od godziny 10 rano. Dzień Scrabble® zaczynamy od konkursów i rodzinnych rozgrywek scrabblowych. Przez cały czas w namiocie działać będzie strefa zabaw dla najmłodszych, w której profesjonalni animatorzy organizować będą zabawy i gry. Można będzie też pograć ze scrabblistami z Polskiej Federacji Scrabble, poznać tajniki gry turniejowej i dowiedzieć się, jak grać w Scrabble® by zawsze wygrywać.

  W samo południe zapraszamy na Wielki Finał Turniejów Scrabble® organizowanych przez sieć szkół językowych Empik School. Ośmiu zawodników, którzy w przeprowadzonych 2 października w największych miastach w Polsce Turniejach Empik School uzyskali najwyższą liczbę punktów, zmierzy się na scenie i powalczy o wspaniałe nagrody.

  Kolejnym punktem programu jest Slam Poetycki z udziałem najlepszych „slamerów” w Polsce. Slam, który łączy w sobie poezję i performance, jest stosunkowo młodym zjawiskiem w naszym kraju, ale już zyskał sobie grono fanów. To bardzo żywiołowa konkurencja, która ma więcej wspólnego z raperskimi pojedynkami na słowa, niż z recytowaniem wierszy.

  Ukoronowaniem Dnia Scrabble® będzie Mecz Gwiazd – charytatywny pojedynek dwóch pięcioosobowych drużyn, na czele których staną Sonia Bohosiewicz oraz Marcin Prokop, a pomagać im będą zwycięzcy konkursów Scrabble® przeprowadzonych wcześniej w portalu Onet.pl oraz w Radiu WAWA. Dochód z rozgrywki zasili konto Fundacji Spełnionych Marzeń. Gospodarzami Meczu Gwiazd będą Marzena Rogalska i Tomasz Zwoliński.

  Dzień Scrabble® Niedziela, 16 października 2011

  Plac Defilad, Warszawa (vis-a-vis Kinoteki) 10.00 – 17.00

  Patroni Honorowi: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polska Organizacja Turystyczna

  Patroni Medialni: Onet.pl, Radio WAWA

  Partnerzy: Empik, Empik School, Polska Federacja Scrabble

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj