Warszawska Szkoła Filmowa partnerem prestiżowego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE

  3 października wystartowała II edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE, organizowanego przez portal finelife.pl. Partnerem wydarzenia jest Warszawska Szkoła Filmowa, której wykładowcy – Lidia Popiel oraz Bogusław Linda, zasiadają obok Jacka Poremby i Piotra Welca, w jury konkursu. Nagrodą główną w konkursie jest dwuletnie stypendium na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej.

  7LIVES of fineLIFE to prestiżowy konkurs dla pasjonatów fotografii, którego ideą jest dotarcie do uzdolnionych twórców form fotograficznych i filmowych, jak również mecenat i wsparcie młodej fotografii. Warszawska Szkoła Filmowa wspiera tę ideę poprzez przyznanie stypendium zwycięzcy konkursu oraz zaangażowanie swoich wykładowców w jury konkursowym.

  Konkurs składa się z siedmiu części, a tematy zadań są inspirowane największymi dziełami mistrzów kina, fotografii oraz muzyki. Co miesiąc będą wyłaniani laureaci, którzy oprócz nagrody głównej, walczą także o udział w profesjonalnych warsztatach organizowanych przez LEICĘ i staż w jednej z czołowych agencji reklamowych. Ponadto najlepszych autorów wyróżni mecenas konkursu – firma HP – przyznając nagrody w postaci nowoczesnych zestawów sprzętu do drukowania

  DEAD SOULS – pierwsze z siedmiu zadań

  W październiku uczestnicy konkursu będą interpretować hasło „Dead Souls – Martwe Dusze”. „Temat został zaproponowany na tyle szeroko, by szukając pomysłu na fotografię czerpać inspirację zarówno z pory roku, twórczości Gogola, nagrań Joy Division, duchów zmarłych, czy nastroju opuszczonych poddaszy – miejsca i ludzie kryją w sobie tajemniczą energię.- Uchwyć ją – złap ducha chwili” – objaśnia Lidia Popiel, redaktor naczelna magazynu fineLIFE i przewodnicząca jury konkursu, a zarazem wykładowca fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej.

  Miejscem składania prac jest tablica magazynu fineLIFE na Facebooku http://www.facebook.com/fineLIFEpl/ , dzięki czemu przebieg konkurs będą mogli śledzić nie tylko organizatorzy, ale także uczestnicy i czytelnicy serwisu. Także na Fan Page’u WSF https://www.facebook.com/wsfilmowa ukazywać się będą informacje związane z konkursem.

  „To dopiero II edycja 7LIVES, a nam już udało się pozyskać grono prestiżowych partnerów. Dzięki temu prace będą oceniane nie tylko przez mistrzów obiektywu, ale także przedstawicieli branż, które na co dzień czerpią z bogatego dziedzictwa fotografii i filmu – jak LEICA oraz Stowarzyszenie Agencji Reklamowych” – dodał zasiadający w jury Piotr Welc.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj