Pralka idealna dla mężczyzny

  Czy mężczyzna może polubić pralkę? Czy może patrzeć na to urządzenie, tak jak patrzy na nowy model laptopa, samochodu czy iPada? Aby tak się stało, pralka musi stanowić wyraźnie męski typ, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki.

  Panowie wzbraniają się przed obsługą pralki. Wielu z nich twierdzi, że nie wie, jak ją włączyć albo tłumaczą, że to typowo kobiece zajęcie. Dziś jednak tradycyjny podział ról, w którym on pracuje, a ona zajmuje się domem odchodzi do lamusa. Model patriarchalny zastępuje typ partnerski – kobieta i mężczyzna dzielą się prawami i obowiązkami związanymi z życiem rodzinnym. Trudno zatem, żeby mężczyzna nieporadnie czekał na żonę z każdą domową czynnością. Nadchodzi moment, gdy pralka wkracza do męskiego świata. Nieumiejętność jej obsługi – to obciach!

  Programy dla macho i biznesmena

  Mężczyznom sprawia kłopot sortowanie odzieży i dobór odpowiednich parametrów prania. Z tego powodu dobrze by było, gdyby pralka posiadała „inteligentne” programy ułatwiające do maksimum ten proces. Dla tych, którzy w swojej codziennej pracy skazani są na biznesowy dress code, przydatny może być osobny program do prania koszul. Natomiast po powrocie z treningu lub siłowni przyda się program do lekko zabrudzonych ubrań sportowych. Wystarczy wybrać program, a pralka sama dobierze odpowiednią temperaturę i ilość wody.

  Znacznym ułatwieniem może być także specjalna funkcja automatycznego doboru parametrów prania (Kg Mode). – „Użytkownik określa jedynie rodzaj tkaniny włożonej do bębna i stopień jej zabrudzenia. Od tego momentu, wszystkie parametry prania dopasowywane są automatycznie. Najpierw specjalny inteligentny system waży wsad. Następnie dobiera konieczną ilość wody, optymalizuje czas prania oraz reguluje wysokość obrotów bębna i intensywność płukania” – podpowiada Paweł Pierściński, przedstawiciel Candy Polska, producenta urządzeń AGD.

  Dla mężczyzn przydatna może być także funkcja łatwego prasowania. Pozwala ona zminimalizować gniecenie się tkanin poprzez stopniowe obniżanie temperatury wody w fazie płukania i odprowadzenie jej bezpośrednio przed wyjęciem prania.

  Męski look

  Mężczyźni kochają gadżety. To także miłośnicy wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych. Wydawać by się mogło, że pralka jest ostatnim urządzeniem, które może odpowiadać na te potrzeby. A jednak! Przykładem może być model marki Hoover DYN 8146 PB, wyposażony w nowoczesny wyświetlacz LCD i dotykowy panel sterowania kojarzący się z odtwarzaczem samochodowym czy mp3. Elegancka, wyrazista czerń, smukłe linie i zaokrąglony front nadają jej wyjątkowego charakteru.

  Po czasach, gdy kobiety wiodły prym w obsłudze domowych sprzętów widać już powoli następującą zmianę socjologiczną. Teraz również przed mężczyznami staje wyzwanie związane z umiejętnością odnalezienia się wśród urządzeń AGD. Także producenci zauważają ten trend i starają się uwzględniać potrzeby płci męskiej.

  Fot Hoover DYN 8146 PB
  Hoover DYN 8146 PB

  Pralka o głębokości 52 cm, prędkości wirowania 1400 obr/min, pojemności 8 kg. Sterowana elektronicznie, wyposażona w wielofunkcyjny wyświetlacz LCD. Funkcja KG Mode, system Fuzzy Logic, Time Menager. Regulacja obrotów i temperatury, informacja o czasie prania, programie i jego cyklach. Możliwość skrócenia czasu prania w zależności od zabrudzenia oraz wielkości załadunku, programowanie startu i czasu zakończenia prania (do 24 godzin) , bęben VORTMAX, pranie w 3 osiach, nowe zraszacze, specjalne wypustki dla programu ”pranie ręczne”, silnik INVERTER (pranie impulsowe do najdelikatniejszych tkanin), opcja pranie nocne, dodatkowe płukanie AquaPlus, funkcje: łatwe prasowanie, ubrania sportowe, klasa energetyczna A+. SUPERSILENT- najcichsza pralka na rynku, głośność prania 48 dB[A], kolor czarny, cena detaliczna: 2 899zł

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj