Glenn Murcutt: Architecture for place

  Glenn Murcutt jest postacią dobrze znaną wszystkim miłośnikom architektury, choć jego projekty możemy podziwiać jedynie w Australii – skąd pochodzi, gdzie mieszka i gdzie prowadzi własną szkołę architektury. Obecnie Murcutt uważany jest za najwybitniejszego australijskiego architekta – jego projekty doceniło jury Pritzkera, wyróżniając go tą prestiżową nagrodą w 2002 roku. Przed dwoma latami otrzymał także Złoty Medal Amerykańskiego Instytutu Architektów (AIA).

  Murcutt znany jest z tego, że nie stara się być znany. Tworzy jedynie projekty małe (głównie domy prywatne wplecione w naturalny krajobraz), tak by móc pracować samemu w swoim stsunkowo niewielkim atelier. Sam postrzega proces projektowania jako „myślenie obrazami“. Rysowanie to dla Murcutta podstawowy instrument odkrywczy: Ręka, która tworzy rysunek, znajduje rozwiązania jeszcze zanim przetworzy je umysł.

  Prezentowane na wystawie fotografie Anthony’ego Browella są dowodem na istnienie harmonii pomiędzy budynkiem a przyrodą. Na długo przed globalnym rozprzestrzenieniem się idei zrównoważonego rozwoju, Murcutt zrealizował ją w pełni w każdym ze swoich projektów…

  Gdzie? Architekturzentrum Wien – Alte Halle

  Museumsplatz 1

  1070 Wiedeń

  Austria

  Kiedy? 10 listopada 2011 – 13 lutego 2012

  Wystawa czynna codziennie w godz. 10:00-19:00

  Wernisaż 9 listopada 2011, godz. 19:00

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj