Maciej Zień zapowiada najnowszą kolekcję ,,Look at Me”

  Maciej Zień zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję podczas tygodnia mody w Paryżu. Propozycje na wiosnę 2012 będzie można obejrzeć na prestiżowych targach Tranoï, w zabytkowej kamienicy przy Avenue Montaigne zarezerwowanej wyłącznie dla najbardziej luksusowych marek z całego świata.

  Kolekcja zatytułowana „Look at Me” została zainspirowana niepokojącą instalacją artysty Pawła Wociala o tym samym tytule. Dzieło stało się dla projektanta symbolem antagonizmów współczesnego świata. Sama kolekcja pełna jest agresywnych kontrastów i odważnych rozwiązań.

  „Po ostatniej kolekcji [180 stopni], to kolejny etap zmian w mojej twórczości. Wciąż uważam się za artystę, myślę jednak bardziej konstrukcyjnie i racjonalnie. Być może jest to efekt mojej fascynacji architekturą, może oznaka dojrzałości twórczej. Myślę, że ta kolekcja dla wielu będzie jeszcze większym zaskoczeniem, niż poprzednia” – zdradza projektant.

  Za sesję zdjęciową promującą kolekcję odpowiada znakomity duet fotografów, Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek. Przed obiektywem stanęła topmodelka Ewa Witkowska.

  „Zuza i Bartek instynktownie poczuli klimat kolekcji, zrozumieliśmy się bez słów. Stworzyli serię bardzo mocnych fotografii odwołujących się do pierwotnych emocji i potrzeb człowieka. Efekt jest powalający” – mówi Maciej Zień.

  Kolekcja, w której pojawią się zarówno damskie, jak i męskie sylwetki, ujrzy światło dzienne już 30. września w Paryżu. Warszawski pokaz kolekcji odbędzie się w listopadzie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj