Kto zostanie zwycięzcą konkursu „Dobry Wzór” 2011?

  Zbliża się rozstrzygnięcie konkursu „Dobry Wzór” 2011. Już wkrótce będziemy mogli pogratulować zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie. Aż 81 firm z różnych branż oczekuje na 21 września, kiedy to poznamy wyniki tegorocznej edycji.

  Konkurs „Dobry Wzór” ma długą tradycję. Od 17 lat eksperci z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego śledzą liderów wielu branż, których produkty wyróżniają się innowacyjnością i efektownym wzornictwem. W tym roku finalistów jest dużo więcej niż w poprzednich latach. Świadczy to jednoznacznie o dużym rozwoju polskich firm i o coraz większej roli stosowania design w ich strategii. Polscy producenci wreszcie zaczęli dostrzegać zalety współpracy z projektantami i coraz częściej korzystają z ich usług. Dzięki temu na polskim rynku pojawia się coraz więcej produktów o ciekawym wzornictwie. Z roku na rok poprawia się kondycja wzornicza polskiego rynku, wiele ciekawych branż rozwija się mimo kryzysu, konkurencji wielkich koncernów i nie zawsze sprzyjającej koniunktury gospodarczej.

  W tym roku finaliści konkursu reprezentują bardzo zróżnicowane grono. Najwięcej jest przedstawicieli Strefy Domu. Można tam zobaczyć wyposażenie łazienek, grzejniki czy grzałki. Jednym z ciekawych produktów jest projekt Mikołaja Wierszyłłowskiego – grzałka HOT2, wyróżniająca się oryginalnym designem i funkcjonalnością. Dzięki niej można korzystać z grzejnika centralnego ogrzewania przez cały rok. Ten przykład połączenia polskiej myśli technicznej i wzorniczej zwraca uwagę także energooszczędnością – zużywa nawet 80% energii mniej w trybie stan by niż inne tego rodzaju produkty dostępne na rynku. Ponadto charakteryzuje się prostym, intuicyjnym dotykowym sterowaniem oraz rozbudowaną autodiagnostyką działania (m.in. sygnalizacja awarii urządzenia czy otwarcie obiegu wody).

  W Strefie Domu możemy również znaleźć spotkać interesujące meble mieszkaniowe. Bardzo ciekawa jest propozycja firmy Vox – meble Young Users. Ta oryginalna, młodzieżowa kolekcja zapewne będzie hitem rynkowym. Warto również wspomnieć ciekawy projekt Marty Niemywskiej i Dawida Grynasza – sofa Modulor. Charakterystyczna dla tego mebla jest modułowa konstrukcja, zwiększająca jej ustawność. Wiele polskich mebli może pochwalić się oryginalnym designem, będącym na wysokim, europejskim poziomie. Są za to dużo tańsze, a przez to atrakcyjniejsze dla polskiego konsumenta.

  Inną propozycją ze Strefy Domu są meble ogrodowe. Ten segment rynku stał się ostatnio wyjątkowo aktywny i można zauważyć jego prężny rozwój. Wreszcie nasze ogrody i przestrzeń publiczna będą zagospodarowane ładnymi, eleganckimi krzesłami czy ławkami, a nie okropnymi meblami z plastiku.

  Design zaczyna odgrywać dużą rolę w coraz bardziej zaskakujących dziedzinach. Świadczyć o tym mogą takie projekty jak kolekcja blatów Unico firmy Pfleiderer czy pieczątki firmy Modico.

  Produkty nominowane do finału konkursu „Dobry Wzór” 2011 będzie można oglądać do 22 listopada 2011 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Najlepiej samemu pójść i przekonać jak wiele interesujących produktów mają do zaoferowania polskie oraz działające na polskim rynku firmy.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj