SELENA SA przedstawia relację z obrad konkursu „Kadry Modernizmu”

  Zbliża się wielki finał konkursu „Kadry Modernizmu”, którego głównym mecenasem jest firma Selena SA. Obrady jury odbyły się w sobotę 3 września 2011r. o godz. 10.00 w sali SARP wrocławskiego Art Hotelu. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 15 września 2011 r. – wyjątkowe nagrody ufundowane przez firmę Selena SA już czekają na studentów!!

  Do końca sierpnia 2011 roku studenci uczelni w całej Polsce mogli zgłaszać swoje prace do konkursu fotograficznego „Kadry Modernizmu”. W akcji wzięło udział 23 uczestników, którzy nadesłali 99 prac.

  Celem konkursu była prezentacja subiektywnego spojrzenia studentów na architekturę modernistyczną miasta Wrocławia oraz propagowanie wśród społeczności Dolnego Śląska specyfiki architektury pochodzącej z okresu powojennego, stanowiącej niezwykle cenny dorobek architektoniczny tamtego pokolenia.

  Wyłaniając zwycięzców jury zwracało szczególną uwagę na to, w jaki sposób dane zdjęcie przedstawia charakter fotografowanego obiektu, jego specyfikę architektoniczną oraz kontekst, w którym został umieszczony. Poziom prac zgłoszonych do konkursu był bardzo zróżnicowany, dlatego trudno było jednoznacznie wskazać zwycięzcę. Do finału zakwalifikowano około 20 prac, z których następnie wyłoniono laureatów konkursu. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości na stronie internetowej www.wroclaw.sarp.org.pl do dnia 15 września 2011 roku.

  W obradach jury wzięli udział:

  • Czesław Chwiszczuk – wykładowca na wrocławskiej ASP, prezes Związku Polskich Artystów Fotografików okręgu Dolnośląskiego,
  • Michał Duda – historyk sztuki, pracownik Muzeum Architektury,
  • Stefan Müller – profesor na Wydziale Architektury PWr, architekt,
  • Roman Rutkowski – wykładowca na WA PWr, v-ce prezes SARP Wrocław,
  • Krzysztof Smyk – fotograf, autor wielu fotografii budynków Wrocławia,
  • Michał Świtalski – fotograf, specjalista z Akademii Fotografii.

  Tego typu konkursy to nie tylko świetna zabawa dla młodych pasjonatów fotografii, ale także bardzo ważne przedsięwzięcie kulturowe. Dzięki konkursowi „Kadry modernizmu” powojenne obiekty Wrocławia będzie można obejrzeć w innym świetle, a jednocześnie z otrzymanych prac powstanie wyjątkowa dokumentacja fotograficzna modernistycznej architektury wrocławskiej – mówi Alicja Giersz Produkt Manager z firmy Selena SA.

  Najlepsze prace zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami. Laureat pierwszego miejsca otrzyma 500 zł i iPad Apple, drugie miejsce zostanie nagrodzone kwotą 500 zł i uczestnictwem w kursie fotografii, natomiast nagrodą za trzecie miejsce jest kwota 500 zł. Ponadto jury przewiduje po 150 zł dla trzech kolejnych osób, a także nagrody dodatkowe – książki, prenumeraty i teczki architekta z profesjonalnymi programami do projektowania w technologii TYTAN EOS.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj