MODERN FASHION SHOW na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław

  Już w najbliższy piątek 23. września odbędzie się nietypowy pokaz mody projektanta Sebastiana Kubiaka w Klubie Muzeum na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław. Finałowym punktem imprezy będzie premierowy wrocławski pokaz kolekcji „Wodaaabee” stworzonej na Warsaw Fashion Street 2011.

  Pokaz kolekcji i stylizacji na sezon jesień-zima 2011/2012 zaprezentuje Sebastian Kubiak oraz zespół stylistek z popularnego wrocławskiego butiku Garderoba Vintage. Wydarzenie odbędzie się w nietypowym miejscu, bo na dachu Schronu Strzegomskiego, nowej siedziby Muzeum Współczesnego Wrocław. Takiej oprawy pokazu we Wrocławiu jeszcze nie było. Modelki będą prezentować kolekcję na wybiegu wokół szklanej kopuły znajdujące się na dachu budynku. Finałowym punktem imprezy będzie premierowy wrocławski pokaz kolekcji „Wodaabee” stworzonej przez Sebastiana Kubiaka na Warsaw Fashion Street 2011. Kubiak był jednym z głównym finalistów eventu inspirowanego kulturami świata. W Warszawie zaprezentował 8 sylwetek do powstania których inspiracją było afrykańskie plemię żyjące wzdłuż południowej granicy Sahary nazywające samo siebie Wodaabee – „tabu czystości”. Kreacje to połączenie wielu nietypowych materiałów m.in. włosianki, jedwabiu, skóry bawełnianych bandaży oraz futra. Kreacje Kubiaka zostały bardzo dobrze przyjęte przez warszawską publiczność.

  Podczas piątkowego pokazu kreacje z warszawskiego eventu zaprezentowane będą na statycznych manekinach. Każdy gość imprezy będzie mógł podejść i przyjrzeć się z bliska kreacjom Kubiaka. Główna kolekcja MODERN prezentowana na wybiegu to najnowsze dzieło projektanta.

  – To, co wyróżnia tą kolekcję spośród dotychczasowych to jej niewątpliwy walor użytkowy. Każdy element kreacji można śmiało przenieść z wybiegu na ulicę. Kreacje charakteryzuje połączenie czerni, beży i szarości, czyli najmodniejszych kolorów w nadchodzącym sezonie jesień-zima. Kolekcja dedykowana jest nowoczesnym kobietom w każdym wieku – tłumaczy Kubiak. Wybrane kreacje będzie można nabyć już po zakończonym pokazie. 

  Organizatorem wydarzenia jest Brilliant Agency i Hain Event Team. Partnerami wydarzenia są: Garderoba Vintage, Klub Muzeum, Deux Garcons, Kreofina, United Nude – Pasaż pod Błękitnym Słońcem Rynek 7 oraz Akademia Wizażu i Stylizacji. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba duet Andrzej Jeżewski i Szymon [d’] Danis autorzy instalacji dźwiękowej szachoFONIA.

  ***

  Sebastian Kubiak to czołowy wrocławski projektant mody. Artysta tworzy swoje kreacje we Wrocławiu. Zadebiutował w 1994 r. w wieku 18 lat zdobywając drugie miejsce w konkursie „Złote Nożyce – Polska Wełna”. Ukończył Autorską Szkołę Samorozwoju „Assa”, Studium Projektowania Plastycznego „ABRYS” oraz Szkołę Wizażu i Stylizacji. Kreacje Kubiaka można nabyć w butikach w Warszawie, we Wrocławiu oraz na oficjalnej stronie projektanta www.skconcept.eu Sebastiak Kubiak jest finalistą Warsaw Fashion Street 2011. Projektuje m. in. dla ALMI DECOR, Anny Popek oraz marki KAZAR – najnowszy Katalog na sezon jesień-zima 2011/2012.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj