Bawełnianka pozyskała finansowanie – Koszty budowy: 105 mln zł

  Spółka Bawełnianka podpisała umowę kredytową na realizację budowy centrum handlowo-rozrywkowego w Bełchatowie. Koszt budowy galerii Bawełnianka to ponad 105 mln zł brutto. Inwestycję finansuje Bank Polskiej Spółdzielczości SA.

  Prace budowlane przy realizacji galerii Bawełnianka rozpoczęły się w maju. Dzięki pozyskaniu finansowania jest szansa, że obiekt zostanie otwarty w planowanym terminie. Generalnym wykonawcą, odpowiedzialnym za realizację wszystkich prac zgodnie z projektem architektoniczno-budowlanym, jest firma Mirbud SA. Równolegle z robotami trwa proces komercjalizacji obiektu. Wśród najemców, którzy dotychczas podpisali umowy wynajmu powierzchni znajdują się m.in. drogeria Rossmann, sieć salonów jubilerskich Apart, kino Cinema3D, klub fitness Condizione oraz liczne restauracje szybkiej obsługi. Wyłącznym agentem, dbającym o dobór najemców, jest firma doradcza Cushman & Wakefield. Natomiast autorem projektu architektonicznego i budowlanego Bawełnianki jest katowickie Biuro Projektowania Architektonicznego Pallado i Skupin.

  Bełchatowskie centrum, dzięki zachowaniu komina i ceglanym elewacjom, ma charakter nowoczesnej architektury industrialnej. Znakiem rozpoznawczym będzie konstrukcja komina o wysokości niemal 70 metrów, wokół której powstanie sektor gastronomiczno-kawiarniany. Planowany termin zakończenia prac budowlanych oraz otwarcia galerii to druga połowa 2012 roku.

  Bełchatów jest dynamicznie rozwijającym się miastem z gospodarką zorientowaną wokół przemysłu energetycznego i wydobywczego. Uznawane za miejsce o dużym potencjale handlowym. – Bawełnianka jest pierwszą tego typu inwestycją w Bełchatowie. Galeria powstaje w centrum miasta, przy głównej arterii komunikacyjnej. Znakomita lokalizacja oraz szeroka oferta handlowa, usługowa i rozrywkowa to najważniejsze atuty naszej galerii, a przedsięwzięcie wpisuje się w oczekiwania i potrzeby mieszkańców Bełchatowa i okolic – mówi Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj