109,7 mln euro za Magnolię Park – Wrocławska galeria w rękach Kasama Investments

  Z początkiem sierpnia br. spółka Octava NFI zawarła umowę sprzedaży centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu z Kasama Investments. Cena sprzedaży akcji należących do Octava NFI wynosi 109,7 milionów euro.

  Jak wcześniej informowaliśmy, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez spółkę Kasama Investments kontroli nad spółką Legnicka Development – właścicielem centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu. Przedmiotem umowy jest sprzedaż 100 proc. akcji Legnicka Development. Sprzedającymi są Octava NFI oraz Manchester Securities Corporation. NFI Octava  sprzedała 72,19 proc. akcji w kapitale zakładowym Legnicka Development,  Manchester Securites Corporation pozostałe: 27,81 proc. akcji.

  Zgodnie z umową cena sprzedaży akcji wynosi 109,7 milionów euro. Sprzedającym, czyli Octava NFI oraz Manchester Securites Corporation, przy transakcji doradzała firma Jones Lang LaSalle oraz kancelarie Clifford Chance i Magnusson.

  Octava NFI SA to fundusz inwestycyjny, notowany na GPW w warszawie od 1997 roku. Początkowo spółka działała jako fundusz restrukturyzacyjny, kontrolujący ponad 30 firm z różnych branż. Od 2004 roku fundusz działa w sektorze nieruchomościowym, jako aktywny inwestor finansowy. W przeszłości spółka, po wyjściu z inwestycji, pozyskane środki dystrybuował do swoich akcjonariuszy. Dotychczas w formie skupu akcji własnych firma zwróciła akcjonariuszom 221 milionów. zł. Octava NFI obecnie posiada nieruchomość w centrum Wałbrzycha i w Konstancinie oraz udziały w projektach mieszkaniowych w Lublinie i Chełmie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj