Mistrzowski stół zaciskowy: MASTER 800 marki Wolfcraft

  W ofercie stołów zaciskowych marki Wolfcraft znajduje się kilka odmiennych modeli różniących się parametrami, funkcjonalnością i wielkością. Stół Master 800 Wolfcraft jest idealnym rozwiązaniem dla poszukujących narzędzi wysokiej jakości, ułatwiających wszelkie prace domowe i warsztatowe.
  Najprostsze egzemplarze stołów Wolfcraft pozwalają na prosty zacisk obrabianego materiału zarówno w płaszczyźnie, jak i mocowaniu równoległym. Wszystkie stoły Wolfcraft wyróżnia system szybkiego składania zapewniający łatwe przechowywanie na małej powierzchni. Najbardziej rozbudowane typy, takie jak Master Cut 1000 łączą w sobie cechy stołu maszynowego i roboczego poprzez możliwość montażu elektronarzędzi – pilarki ręcznej, wyrzynarki czy frezarki górnowrzecionowej.
  W rodzinie stołów zaciskowych Wolfcraft ciekawą propozycję stanowi stół Master 800. Profesjonalny użytkownik doceni przede wszystkim stabilność i solidne wykonanie konstrukcji o maksymalnym obciążeniu aż 200 kg oraz dużej sile zacisku szczęk. Wyjątkowo rozbudowana powierzchnia stołu pozwala na swobodną pracę także z większymi lub dłuższymi obrabianymi elementami. Najciekawszą cechą stołu Master 800 jest jednak unikalny, podwójny i opatentowany system zaciskowy. Rozwiązanie to, jako jedyne posiada dwie niezależnie sterowane szczęki zaciskowe. Szczęka tylna jest sterowana za pomocą pedałów. Zacisk i luzowanie obrabianego przedmiotu można za jej pomocą przeprowadzić w dwóch wariantach – po pierwsze równoległy zacisk lub luzowanie obu stron (lewa/prawa), a także niezależny zacisk jednej ze stron. Dzięki temu można wykorzystać obie ręce do manipulacji obrabianym przedmiotem (umiejscowienie w szczękach stołu i korekcja pozycji) z jednoczesnym wstępnym zaciskiem. W wyniku tego udogodnienia wzrasta komfort i szybkość obróbki zaciskanego materiału. Zastosowanie dwóch niezależnie sterowanych szczęk zaciskowych zwiększa też możliwości stołu przy obróbce przedmiotów o nieregularnych kształtach i zapewnia znacznie większy kąt rozwarcia szczęk. Dodatkowo przednia płyta stołu wyposażona jest w śruby zaciskowe i wygodne pokrętła umożliwiające dokładny zacisk i szybkie luzowanie przedmiotu.
  Master 800 posiada wiele innych interesujących udogodnień. Producent pomyślał o dodatkowej listwie w podstawie stołu, która może posłużyć, jako wygodny uchwyt na narzędzia ręczne – wkrętaki lub kombinerki. Ergonomicznie ukształtowany szeroki próg przedni daje możliwość oparcia stopy i zapewnia wygodną pozycję pracy. Kolejnym szczegółem zwiększającym walory użytkowe stołu Master 800 jest magnes w płycie MDF pozwalający na bezpieczne przechowywanie gwoździ i wkrętów.
  Pracując ze stołem Master 800 mamy możliwość wykorzystania dwóch opcji adapterów zaciskowych. Pierwsze cztery adaptery z tworzywa sztucznego dowolnie ustawiane w otworach na płycie stołu służą do zaciskania przedmiotów w płaszczyźnie, zaś kolejne cztery adaptery można wykorzystać do zaciskania przedmiotów okrągłych. Warto nadmienić również stosunkowo łatwy montaż stołu sprzedawanego w zmontowanych podzespołach. Dodatkowo producent udziela aż pięcioletniej gwarancji na ten model stołu.

  stol_master_800_w_uzyciu.jpg (82 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj