„Klatka” reż. Johan Lundborg, Johan Storm, Szwecja 2010

  Zapraszamy do wywiadów z Johanem Lundborgem, szwedzkim reżyserem wyjątkowego thrillera psychologicznego „Klatka” ( „Corridor”). Film wejdzie do kin w 28 października 2011. Pierwszy pokaz w Polsce odbędzie się podczas 5. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Reżyser będzie obecny w Polsce w dniach 2-4.08 w ramach festiwalu. Na festiwalu pojawi się również odtwórca głównej roli Emil Johnsen. Jeśli są Państwo zainteresowani rozmową z artystami poproszę o kontakt.

  „Klatka” reż. Johan Lundborg i Johan Storm to thriller psychologiczny, który łączy w sobie cechy typowe dla thrillera: napięcie , poczucie paranoi i strachu, z uwielbianym przez polskich widzów skandynawskim poczuciu humoru. Porównywany przez zagranicznych krytyków do „Lokatora” Romana Polańskiego oraz filmów Alfreda Hitchcocka.

  W jednej z głównych ról – Peter Stormare znany z takich filmów jak: „Constantine”, „Nieustraszeni Bracia Grimm”, „Parnassus” czy „Tańcząc w ciemnościach”.

  Opis:
  Frank jest pilnym studentem medycyny, który całe dnie spędza w swoim przytulnym mieszkanku, gdzie uczy się do egzaminów. Jego spokojne życie zakłóca spotkanie na schodach dość irytującej sąsiadki Lotty. Nagle zauważa, że coś dziwnego zaczyna się dziać wokół niego. Za każdym razem, kiedy opuszcza swój dom, Frank odczuwa strach…

  Zbyt gadatliwa dozorczyni, za głośne dzieci, wścibska sąsiadka i niebezpieczny narzeczony Lotty, straszny Micke zamieniają życie spokojnego studenta w prawdziwy koszmar…

  Prasa o filmie „Klatka” reż. Johan Lundborg, Johan Storm, Szwecja 2010, 80 min.:

  „Utrzymany w dobrym stylu mistrza Hitchcocka thriller, który wstrząsa paranoją i brutalnym morderstwem. Już od pierwszych minut filmu narasta uczucie obłędu, strachu i samotności.

  Odgłosy uderzenia młotkiem jeszcze nigdy tak nie pobudziły twoich zmysłów. Od razu przywodzi na myśl mroczną atmosferę” Lokatora” Romana Polańskiego.”

  Francis Barbier, DevilDead.com

  „To przygoda o jakiej marzą miłośnicy błyskotliwego, zabawnego kina oraz mocnych wrażeń.

  Źródłem grozy staje się to, gdzie mieszkasz i fakt, że zostałeś wzięty za kogoś innego. Twórcy, korzystając z tych prostych zabiegów, w sposób godny mistrzów oddają nastrój osaczenia. Johnsen świetnie wciela się w rolę studenta, w którym narasta strach i panika, kiedy jego poukładane akademickie życie przeradza się w szaleńczą walkę o przetrwanie.”

  Matthew Odam, www.austin360.com

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj