Samsung HMX-Q10 – inteligentna i intuicyjna kamera

    Samsung poszerza ofertę kamer o model HMX-Q10. Jest to kompaktowa kamera Full HD z intuicyjną obsługą. Samsung HMX-Q10 została zaprojektowana w taki sposób, by była wygodna w użyciu zarówno dla użytkowników prawo jak i leworęcznych.

    W kamerze zastosowano Switch Grip pozwalający na filmowanie obiema rękoma. Jest to nowatorskie rozwiązanie, umożliwiające trzymanie urządzenia w dowolnej ręce i w dogodnej dla filmującego pozycji. To pierwsza w swojej klasie kamera wyposażona w żyroskop, który rozpoznaje położenie urządzenia i automatycznie dostosowuje orientację ekranu.

    Samsung HMX-Q10 posiada matrycę typu BSI CMOS o rozdzielczości 5 milionów pikseli, która w połączeniu z jasnym obiektywem (F 1.8) marki Schneider Kreuznach Varioplan HD i systemem Smart OIS gwarantuje obraz najwyższej jakości nawet przy słabym oświetleniu. HMX-Q10 umożliwia nagrywanie wideo w formacie H.264, w rozdzielczości Full HD i robienie zdjęć w rozdzielczości 4,9 Mpix. Ta niezwykle inteligentna kamera wyposażona jest w użyteczne funkcje, np. podwójną stabilizację obrazu (OIS Duo) oraz Smart Auto – automatycznie dopasowującą ustawienia nagrywania do zastanych warunków oświetleniowych. HMX-Q10 to kamera z dziesięciokrotnym zoomem optycznym i dwudziestokrotnym zoomem cyfrowym.

    Samsung HMX-Q10 posiada dotykowy ekran LCD o przekątnej 2,7” o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli. Dzięki wyświetlanemu na ekranie interfejsowi Smart Touch 3.0 obsługa nawet najbardziej zaawansowanych funkcji jest niezwykle prosta i przypomina korzystanie ze smartfona. Urządzenie może pracować bez przerwy przez 100 minut, a jego ładowanie odbywa się przez port USB.

    q10-fs8-bk[1].jpg (39 KB)