Ruszają kwalifikacje do Samsung Euro Championship i World Cyber Games 2011. Transmisje z kwalifikacji w Sports Barze Łaz

  18 lipca, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w sports barze Łazienkowska 3, organizatorzy ogłosili rozpoczęcie kwalifikacji online do World Cyber Games i Samsung Euro Championship 2011. Internetowa rywalizacja potrwa do 11 września. Najlepsi gracze spotkają się 6 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI podczas polskich finałów kwalifikacji. Raz w tygodniu kwalifikacje będą transmitowane na ekranach sports baru Łazienkowska 3.

  Kwalifikacje online dotyczą graczy rywalizujących w czterech z sześciu oficjalnych gier WCG/SEC: Counter-Strike, FIFA 11, StarCraft 2 i League of Legends. W wypadku dwóch pozostałych gier: Tekken6 i Asphalt 6, eliminacje zostaną zorganizowane offline przed końcem sierpnia.

  Na całość kwalifikacji złożą się trzy rundy, rozpoczynające się kolejno: 19 lipca, 8 sierpnia i 29 lipca. Każda runda trwać będzie dwa tygodnie, a wszystkie poprzedzi tygodniowy okres rejestracyjny. Zwycięzcy poszczególnych rund zakwalifikują się do krajowych finałów World Cyber Games. Podczas zawodów w Warszawskim Centrum EXPO XXI gracze będą rywalizować o przepustki na najważniejszą e-sportową imprezę: światowe finały WCG, które na początku grudnia rozegrane zostaną w południowokoreańskim Pusan. Dla zwycięzców finałów polskich kwalifikacji nie oznaczają jednak końca emocji – wezmą oni udział w rozpoczynających się następnego dnia Samsung Euro Championship, mistrzostwach Europy w grach komputerowych.

  „Wraz z rozpoczęciem kwalifikacji rozpoczynamy wielkie odliczanie do krajowych finałów WCG i turnieju Samsung Euro Championship. Dla graczy droga do sukcesu rozpoczyna się już w tej chwili, a my wchodzimy w kluczowy etap przygotowań. Starannie pracujemy nad tym, aby każdy z graczy i widzów miał poczucie, że uczestniczy w największym tego typu wydarzeniu w Europie. Graczom życzę powodzenia, a z najlepszymi spotkamy się 6 października” – komentuje Tomasz Piotrowski, Dyrektor marketingu, Samsung Electronics Polska.

  Po zakończeniu konferencji prasowej w sports barze Łazienkowska 3 odbył się mecz pokazowy w grę Counter-Strike. Rywalizowały ze sobą dwie najlepsze drużyny na świecie: Frag eXecturos reprezentujący Polskę i SK Gaming ze Szwecji. Lepsi okazali się Szwedzi, którzy wygrali 2:0 (w mapach 16:2 oraz 16:12) Był to przedsmak tego, co czeka kibiców
  w najbliższych tygodniach. Na czas trwania kwalifikacji mekką kibiców e-sportu stanie się właśnie sports bar Łazienkowska 3. Jeden dzień w tygodniu będzie poświęcony na transmisje na żywo z rywalizacji graczy w poszczególne gry. Podczas wybranych transmisji na fanów będą czekały niespodzianki przygotowane przez firmę Samsung, w tym atrakcyjne konkursy i rozmowy z ekspertami oraz graczami.

  Regulaminy kwalifikacji w poszczególnych grach są dostępne na stronie wcg.samsung.pl. Data i miejsce kwalifikacji offline zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

  Oficjalnymi partnerami World Cyber Games i Samsung Euro Championship są: XBOX 360, European Academy of Games oraz Cropp. Oficjalnym dostawcą jest firma Vobis.

  Patroni medialni: radio ESKA, ipla, Stuff i Wp.pl.

  mg-9420[1].jpg (82 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj