Pół miliona zwiedzających w Centrum Nauki Kopernik

    Samsung Smart TV i bezpłatny wstęp do CNK w nagrodę za rekordowe wejście

    W piątek, 8 lipca br., liczba wizyt w otwartym 8 miesięcy temu Centrum Nauki Kopernik przekroczyła próg 500 tysięcy. Czteroosobowa rodzina Krupińskich z Poznania, która dokonała rekordowego wejścia, otrzymała od firmy Samsung Electronics Polska – partnera strategicznego i technologicznego Centrum, 46-calowy telewizor 3D Smart TV oraz specjalne koszulki uprawniające do bezpłatnych wizyt w CNK.

    W piątek, 8 lipca br., kilka minut po godzinie 11:00, w Centrum Nauki Kopernik padła rekordowa liczba odwiedzin – do cieszącego się duży zainteresowaniem Centrum wszedł 500-tysięczny zwiedzający. Rekordowego wejścia dokonali Monika i Tomasz Krupińscy z Poznania wraz z dziećmi: Kasią i Wojtkiem. Była to ich pierwsza wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Na półmilionowych zwiedzających czekała wartościowa nagroda ufundowana przez partnera strategicznego i technologicznego Centrum, firmę Samsung Electronics Polska. Był nią 46-calowy 3D Smart TV – pierwszy w Polsce telewizor w pełni zintegrowany z internetem, z nieograniczonym dostępem do treści multimedialnych oraz najpopularniejszych portali i serwisów społecznościowych. Dzięki jedynej na rynku technologii Full HD 3D, Smart TV firmy Samsung gwarantuje wysokiej klasy trójwymiarowy obraz w jakości Full HD 1080p. Dodatkowo, rekordowy zwiedzający otrzymał od firmy Samsung unikalne koszulki uprawniające do bezpłatnego, rocznego wstępu do Centrum Nauki Kopernik na wszystkie odbywające się tam wystawy i pokazy. Nagrodę półmilionowemu zwiedzającemu wręczył Kyung Sik Choi, prezes Samsung Electronics Polska.

    Mimo, że od Wielkiego Wybuchu, czyli oficjalnego otwarcia Centrum Nauki Kopernik, minęło dopiero 8 miesięcy, interaktywna ekspozycja Centrum cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Firma Samsung Electronics Polska, jako sponsor strategiczny i technologiczny, z pełnym zaangażowaniem wspiera wszelkie inicjatywy CNK. Teatr Robotyczny, którego patronem jest marka, to stały element galerii „Korzenie cywilizacji” – unikatowej na skalę europejską ekspozycji łączącej nauki ścisłe z humanistycznymi.

    500000-zwiedzajcy-w-cnk-08072011[1].jpg (129 KB)