Instalacja dysku SSD już nie może być prostsza

  Samsung wprowadził do sprzedaży zestaw SSD Upgrade Kit, który ułatwia użytkownikom laptopów i komputerów stacjonarnych łatwą wymianę tradycyjnego, mechanicznego twardego dysku, na znacznie bardziej wydajny, energooszczędny i wytrzymały dysk SSD.

  W zestawie Samsung SSD Upgrade Kit znajduje się dysk z serii SSD 470, zawierający preinstalowaną pełną wersję oprogramowania Norton Ghost 15.0, które ułatwia przeniesienie systemu operacyjnego oraz danych użytkownika na nowy dysk, jak też ochronę już po migracji.

  Z nowym zestawem instalacyjnym użytkownicy są w stanie przede wszystkim oszczędzić czas podczas zamiany twardego dysku na dysk SSD. Operacja, która normalnie zabiera od trzech do czterech godzin, teraz może być wykonana w godzinę. Drugą młodość swoim urządzeniom mogą zaoferować też posiadacze komputerów stacjonarnych – w zestawie znajduje się specjalna ramka, która pozwala na zainstalowanie dysku SSD w miejscu 3,5-calowego twardego dysku oraz przyłączenie kabli.

  Samsung zaprezentował dyski z rodziny SSD 470 w styczniu br. i od razu odniósł bardzo duży sukces na tym rynku, sprzedając na świecie 10 tys. dysków w ciągu dwóch miesięcy. Użytkownicy doceniają przede wszystkim ich bezawaryjną pracę, odporność na uderzenia i bardzo szybki transfer danych (250 MB/s przy odczycie i 220 MB/s przy zapisie).

  Firma badawcza iSuppli przewiduje, że wartość światowego rynku dysków SSD wkrótce wzrośnie ponad trzykrotnie – z 2,2 mld USD w 2010 r. do 7,5 mld USD w roku 2015. Oznacza to roczny wzrost sprzedaży na poziomie 26,8%.

  Ceny sugerowane zestawu zależą od pojemości dysku i wynoszą odpowiednio:
  64 GB – 479 zł; 128 GB – 859 zł; 256 GB – 1599 zł

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj