Obiektyw AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2,8G — ciekawy z natury

  Firma Nikon poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego, przeznaczonego do makrofotografii obiektywu formatu DX o długości ogniskowej 40 mm. Dzięki współczynnikowi odwzorowania 1:1 produkt umożliwia uzyskiwanie doskonałej jakość zdjęć i rejestrowanie najdrobniejszych detali. Obiektyw odzwierciedlający szczegóły niewidoczne gołym okiem z nawiązką spełni oczekiwania entuzjastów chcących poznawać możliwości makrofotografii.

  Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe: „Ten specjalistyczny obiektyw makro pozwala uwiecznić najdrobniejsze detale, których nie da się uchwycić za pomocą zwykłego obiektywu. Dzięki przystępnej cenie umożliwia poznawanie świata makrofotografii, a jednocześnie jest na tyle wszechstronny, że nie ogranicza fotografów do konkretnego rodzaju zdjęć.”

  Bliższe spojrzenie

  Najnowszy produkt z nieustannie rozwijanej linii Micro NIKKOR to obiektyw formatu DX o długości ogniskowej 40 mm, który zapewnia kąt widzenia będący odpowiednikiem 60 mm w cyfrowych lustrzankach jednoobiektywowych formatu FX. Obiektyw umożliwia ustawianie ostrości już od 0,163 m (z płaszczyzny ogniskowej) i zapewnia odwzorowanie w skali 1:1, co gwarantuje doskonałe możliwości w dziedzinie makrofotografii. Duży maksymalny otwór przysłony f/2,8 pozwala zachować ostrość fotografowanych obiektów i wkomponować je w ciekawie rozmyte tło oraz ułatwia uzyskiwanie lepszej ostrości zdjęć robionych z ręki przy słabym oświetleniu.

  Cichy jak oddech

  Wysoka jakość zdjęcia makro zależy od precyzji, niezależnie od tego, czy fotografowany jest owad, czy pręcik kwiatu. Niewielki i prosty w obsłudze obiektyw jest wyposażony w cichy silnik falowy firmy Nikon. Niezwykle dokładny i supercichy autofokus pozwala wykonywać zdjęcia bez zakłócania sceny. Tryb M/A dodatkowo usprawnia płynne ustawianie ostrości, pozwalając ominąć ustawienia autofokusa i ręcznie dostosować parametry zależnie od potrzeb — bez konieczności przełączania między automatycznym a ręcznym ustawianiem ostrości.

  Wielki mały świat

  Obiektyw uwiecznia trudno dostrzegalne wzory, tekstury i szczegóły, pozwalając wiernie odwzorowywać nawet bardzo subtelne detale. Można nim robić zarówno zachwycające zdjęcia makro, jak i portrety czy zdjęcia o tematyce ogólnej.

  Obiektyw ma wymiary około 68,5×64,5 mm, waży około 235 g, ma metalowe mocowanie z gumową uszczelką i jest dostarczany w zestawie z osłoną przeciwsłoneczną HB-61 oraz futerałem na obiektyw CL-0915.

  3140689545.jpg (20 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj