Nie załapałeś się na Kolację na Stadionie? Zapraszamy na śniadanie! Po śniadaniu zabierzesz na pamiątkę… niezwykłą niespodziankę

  Akcja „Kolacja na Stadionie” wzbudziła bardzo duże zainteresowanie poznaniaków. Dziś zapraszamy na kolejne niezwykłe wydarzenie na Stadionie Miejskim w Poznaniu: Śniadanie na murawie!

  Stadion Miejski w Poznaniu to arena dla wielu wydarzeń: wielkich koncertów, meczów ligowych, pokazów sportów ekstremalnych. Stadion na co dzień gości kibiców, liczne wycieczki oraz – jak pokazał mijający tydzień – zakochane pary. Jednak to nadal nie wszystko, co może zaoferować odwiedzającym stadion przy Bułgarskiej.

  Śniadanie na murawie
  Już w tę niedzielę spółka EURO Poznań 2012, odpowiedzialna za modernizację Stadionu Miejskiego w Poznaniu, zaprasza na kolejne, niezwykłe wydarzenie, które pozwoli spojrzeć na stadion z zupełnie innej perspektywy. Wydarzeniem tym jest akcja „Śniadanie na murawie”.

  W niedzielę, 17 lipca, od godziny 11.00 Stadion Miejski w Poznaniu będzie otwarty dla osób chętnych, by zjeść niedzielne śniadanie… na murawie stadionu. Wydarzenie będzie miało charakter pikniku: przewidziano koce do rozłożenia na murawie boiska, poduszki, by miękko usiąść, rogaliki, bagietki, kawę i inne śniadaniowe przysmaki. Na dzień dobry na stadionowych telebimach wyświetlony zostanie obraz Claude’a Moneta pt. „Śniadanie na trawie”.

  Ze względu na dostępną powierzchnię, liczba miejsc na „Śniadaniu na murawie” jest ograniczona. W jaki sposób zdobyć miejsce na murawie? Tym razem spółka EURO Poznań 2012 zdecydowała się nie ogłaszać konkursu, lecz postawić na zasadę: „kto pierwszy, ten lepszy”. Pierwsze 43 osoby, które dzisiaj po godzinie 12.00 wpiszą na profilu Stadionu Miejskiego w Poznaniu w serwisie Face Book hasło: „Lubię stadion i chcę zjeść Śniadanie na murawie”, zostaną zarejestrowane do udziału w akcji wraz z osobą towarzyszącą.

  – Zapraszamy poznaniaków, by spędzili z nami niedzielny poranek. – mówi Michał Prymas, wiceprezes spółki EURO Poznań 2012, organizatora przedsięwzięcia. – To wyjątkowa okazja, by spojrzeć na stadion nie z trybun, lecz z perspektywy murawy. Co więcej, to nie koniec atrakcji, które przygotowaliśmy na tę niedzielę!

  Zabierz ze sobą pamiątkę ze stadionu!
  Po śniadaniu uczestnicy otrzymają niezwykłą pamiątkę. Zostaną obdarowani skrzyneczką z… murawą z boiska Stadionu Miejskiego. Skrzyneczki z murawą otrzymają także osoby, które nie zakwalifikują się do udziału w „Śniadaniu na murawie” ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Murawa na stadionie będzie wymieniana w związku ze zbliżającą się imprezą Red Bull X-Fighters: płyta stadionu na czas imprezy zamieni się w piaskową arenę, zaś po evencie Red Bull sfinansuje położenie nowej trawy. Przewidziano 328 skrzyneczek – tyle, ile dni pozostało od niedzieli do startu UEFA EURO 2012. Pamiątkowe skrzyneczki będą wydawane przed I trybuną od godziny 11.00 do wyczerpania zapasów.
   – Stadion Miejski w Poznaniu to miejsce niezwykłych emocji. Proponujemy poznaniakom, by zabrali ich część ze sobą do domu. Murawę otrzymaną w skrzynkach będzie można posadzić np. u siebie w ogródku. – mówi Michał Prymas. – Dzięki tej akcji murawa zyskuje „drugie życie” na dwa sposoby: część zabiorą ze sobą goście „Śniadania na Murawie”, a część, zgodnie z wcześniejszym planem, odkupi firma urządzająca boiska treningowe. Obecna murawa zostanie więc dobrze wykorzystana.

  Regulamin akcji jest dostępny na stronie organizatora: www.europoznan2012.pl.