Wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego „Artyści Europie”.

  18441

  Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz serdecznie zaprasza 30 czerwca o godz. 18:00 do Podchorążówki na wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego „Artyści Europie”. Ekspozycję tworzą wielkoformatowe portrety – autorstwa fotografa Czesława Czaplińskiego – wybitnych i cenionych w świecie artystów polskich lub z Polski pochodzących. Wybrane indywidualności są postaciami rozpoznawanymi nie tylko w Polsce, lecz także w Europie i na świecie. To sylwetki znakomitych ambasadorów polskiej sztuki, a ich osiągnięcia twórcze stanowią część dorobku kulturowego współczesnej Europy. Muzeum Łazienki Królewskie chce wystawą „Artyści Europie” uczcić pierwsze polskie przywództwo w Unii Europejskiej, inaugurując tym samym kulturalny program Prezydencji Polski 2011.

  Następnego dnia, 1 lipca, o godz. 10:00, Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzy drugą część wystawy „Artyści Europie” w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Alejach Ujazdowskich.

  Ilustarcję do plakatu promującego wydarzenie stworzył Rafał Olbiński, a oprawę muzyczną – Baleary-Reggae na motywach Ludwiga van Beethovena, śpiewane przez zespół „7 Girls” – Krzesimir Dębski.

  Ekspozycji towarzyszy katalog w wersji elektronicznej, przygotowany przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, zawierający portrety artystów pokazane na wystawie, ich noty biograficzne i opisy dokonań oraz biogramy twórców przedsięwzięcia.

  Wystawa w Galerii Plenerowej zaczyna się od wejścia do parku przy Belwederze, a kończy przy Ogrodzie Botanicznym. Otwarta jest przez całą dobę. Część umieszczona w Podchorążówce, w Sali Musztry, otwarta jest od wtorku do niedzieli w godz. 9:00 – 18:00. Ekspozycja potrwa od 1 lipca do 15 grudnia 2011 r.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj