Dziecko głosem sumienia kierowcy … w nawigacji

  MapaMap wspiera kampanię społeczną „Prędkość zabija. Włącz myślenie”

  Prośba kilkuletniej dziewczynki zwracającej się do kierowcy: „Proszę zwolnij, zanim coś się stanie, prędkość zabija. Włącz myślenie” powoduje, że odruchowo zdejmujemy nogę z gazu i patrzymy na szybkościomierz. W ten sposób, producent najnowszej wersji oprogramowania do nawigacji MapaMap 7.0 wspiera tegoroczną, wakacyjną kampanię społeczną „Prędkość zabija. Włącz myślenie”.
  Dziecinny głos sumienia usłyszymy po przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym – by jednak nie zniechęcać kierowców – komunikat usłyszymy nie częściej niż raz na 2 godziny.

  1 czerwca bieżącego roku wystartowała ogólnopolska kampania społeczna realizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Prędkość zabija. Włącz myślenie”. Celem akcji jest uświadomienie i przypominanie kierowcom wyruszającym w wakacyjne podróże, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej prędkości podczas jazdy. Kampania będzie obejmowała sploty reklamowe w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych, oraz specjalnie przygotowane komunikaty dźwiękowe, które będą ostrzegały kierowców korzystających z nawigacji samochodowej MapaMap.
  Producent nawigacji MapaMap ma nadzieję, że głos płynący z urządzeń GPS będzie najbardziej skutecznym narzędziem wpływającym na poprawne zachowania kierowców, gdyż dotrze do nich dokładnie w chwili, gdy znajdują się za kierownicą. Najnowsza wersja nawigacji MapaMap oznaczona symbolem 7.0 wprowadza szereg funkcjonalności związanych z tą akcją. Przede wszystkim już na samym starcie podczas uruchamiania nawigacji wyświetlana jest plansza informująca o akcji. Następnie w formie komunikatu dźwiękowego, usłyszymy apel kilkuletniej dziewczynki zwracającej się do kierowcy słowami: „Proszę zwolnij, zanim coś się stanie, prędkość zabija. Włącz myślenie”.
  MapaMap 7.0 posiada także funkcję ostrzegania kierowców przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jeżeli użytkownik nawigacji aktywuje tę funkcję, to w każdej sytuacji, gdy przekroczy dozwoloną prędkość, na ekranie nawigacji wyświetli mu się informacja o takim przekroczeniu. Jeżeli przekroczenie będzie miało miejsce w terenie zabudowanym dodatkowo zostanie ponownie odtworzony komunikat dźwiękowy z głosem dziecka proszącym o zwolnienie.
  W trosce o skuteczność i społeczną akceptację akcji, producent MapyMap odtwarzanie dodatkowego komunikatu ograniczył w czasie – będzie się on pojawiał nie częściej, niż co 2 godziny – aby nie zniechęcić kierowców do aktywowania tej funkcji.
  Cała akcja związana z komunikatami wypowiadanymi głosem dziecka zakończy się wraz z wakacjami. W nawigacji pozostanie jednak funkcja dźwiękowego ostrzegania o przekraczaniu prędkości, tak samo jak dostępne od dawna ostrzeganie przed fotoradarami, przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami.
  IMAGIS S.A. producent MapyMap dołoży także wszelkich starań aby przekonać jak największa liczbę z użytkowników tej nawigacji do pobierana najnowszej wersji 7.0. Dodatkową zachętą jest fakt, że wprowadza ona szereg nowych funkcji takich jak nowe sposoby wyznaczania tras, możliwości unikania płatnych autostrad, dróg gruntowych i przepraw promowych. Nowa wersja oferuje także aktualne mapy Polski z II kwartału 2011.
  Więcej informacji o nowej wersji 7 i akcji społecznej można znaleźć na stronie internetowej www.MapaMap.pl i na stronie akcji www.predkosczabija.pl

  IMAGIS SA producent MapyMap – jest polską firmą, która od 1992 roku dostarcza Systemy Informacji Geograficznej (GIS), tworzy mapy cyfrowe oraz systemy nawigacyjne. Doradza, szkoli oraz buduje i integruje systemy informatyczne z funkcjonalnością GIS.

  Łukasz Brzostek
  Kierownik Działu Marketingu
  e-mail: [email protected]
  Górczewska 212/226, 01-460 Warszawa
  tel. (022) 638 41 86, (22) 638 41 88

  www.IMAGIS.pl – wszystko firmie i jej produktach
  www.MapaMap.pl – strona systemów nawigacyjnych
  www.mapGO.pl – mapy IMAGIS-u w internecie – internetowy lokalizator

  – – – – – – Obsługa Prasowa i PR – INDALO Public Relations
  mailto:[email protected] mobile: +48 501 772 619
  mailto:[email protected] mobil

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj