„Design w Twoich rękach” Gdynia Design Days 2011

    „Design w twoich rękach” – pod tym hasłem w dniach 13 – 30 czerwca 2011 roku odbędzie się kolejna edycja Gdynia Design Days. Wspólnie z Miastem Gdynia oraz Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym festiwal organizują Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo. Projektowanie, to z jednej strony świetna, kreatywna i rozwijająca zabawa, z drugiej poważne narzędzie, które pozwala producentom tworzyć lepsze przedmioty, a tym samym nam ułatwiać życie. Tak właśnie myśleliśmy o designie tworząc program tegorocznego festiwalu

    Na tegorocznym festiwalu Gdynia Design Days design będzie w Waszych rękach. Będzie można się nim bawić podczas warsztatów kreatywnych, oglądać podczas wystaw i koncertów oraz poznawać jako poważne narzędzie, które pozwala firmom i producentom tworzyć lepsze i ładniejsze przedmioty. Dla tych, których najbardziej interesuje praktyczny i biznesowy wymiar zjawiska, zapraszamy na dwie niezwykłe wystawy przygotowane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego: „Wzornictwo za 4 zł – 1 Euro design”, hit wystawienniczy, elektryzujący wszystkich, którzy myśleli, że dobre musi oznaczać drogie oraz wystawę mebli polskiego projektanta Tomasza Augustyniaka. Każdą z tych wystaw próbujemy uchwycić inne, nowe zjawisko: w 1 Euro Design – mówimy o demokratyzacji i coraz powszechniejszym dostępie do designu, a wystawą mebli Augustyniaka o tym, że polski projektant może dla rodzimych firm tworzyć meble na najwyższym, światowym poziomie. To ta część poważna, która razem z warsztatami dla projektantów i przedsiębiorców odbywa się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym. Wystawy można oglądać w dniach 13 – 30 czerwca. Wstęp na nie jest bezpłatny.

    Na zabawę z designem zapraszamy na gdyński bulwar! W Parku Rady Europy przez ponad tydzień będą czekać na Was najróżniejsze warsztaty oraz atrakcje dla designerów, dzieci, rodzin i dorosłych. Będziemy wspólnie projektować krzesło, osłony na wózki inwalidzkie, upiększać szydełkowaniem przestrzeń miasta, tworzyć „roboty do roboty”, a ucząc się recyclingu nadamy nowe życie starym przedmiotom. Nikt nie będzie się nudził! Nie zabraknie także dizajnerskich akcentów muzycznych – w sobotę, 18 czerwca wieczorem dla wszystkich miłośników designu zagra trójmiejska kapela D4D. Wejdą na scenę zaraz po zakończeniu kultowej Pecha Kuchy, podczas której każdy, demokratycznie, będzie mógł zaprezentować swoje najbardziej szalone, a może, kto wie, genialne pomysły.

    Gdynia-Design-Days_span-4.jpg (4 KB)