Pielęgnacja skóry po opalaniu

  Wakacje w pełni. Nadchodzi czas urlopów i wielogodzinnego odpoczynku na słońcu. Po kilku miesiącach zimy, spragnieni opalenizny, łakomie chwytamy każdy promień słońca. Jednak chcąc utrzymać dobry stan skóry i długą opaleniznę, musimy zadbać o jej pielęgnację. Czy naturalne kosmetyki mogą nam w tym pomóc, a może lepiej sięgnąć po syntetyczne?
  Skóra powinna być pielęgnowana zawsze gdy jest wystawiana na promieniowanie słoneczne. Zdaniem lekarzy w ciągu roku dopuszczalnych jest 50 kąpieli słonecznych. Promienie UV nie tylko poprawiają humor i wydzielają endorfinę, lecz także uszkadzają skórę i przyśpieszają jej starzenie. Zazwyczaj po sezonie letnim wygląda na niezdrową i wysłużoną, dlatego tak ważna jest odpowiednia jej pielęgnacja, by uszkodzony naskórek mógł się zregenerować. – Skuteczną ochronę przed słońcem jesteśmy w stanie osiągnąć stosując preparaty z filtrami chemicznymi, możemy oczywiście wybrać preparat oparty na bazie naturalnej z zawartością filtrów. Taki kosmetyk jest w stanie zapewnić dobrą ochronę. Po opalaniu najlepiej używać produktów naturalnych – które współgrają i uzupełniają procesy zachodzące w naszej skórze – stwierdza mgr inż. Agnieszka Stateczna – Mędrek Menager działu badań i rozwoju Natura Officinalis
  Po opalaniu właściwe nawilżenie
  Tuż po zejściu ze słońca nasza skóra jest przegrzana, odwodniona i zarumieniona. Chcąc uniknąć jej dogłębnego przesuszenia od razu po zejściu z plaży należy wejść pod ciepły prysznic, który nie tylko spłucze resztki kosmetyków, piasku oraz soli, ale także odświeży podrażniony naskórek. – W okresie letnim wskazane jest częstsze używanie peelingów, które przygotują skórę do odpowiedniego zabiegu nawilżania. Taki zabieg powinniśmy wykonać 3 dni po opalaniu i regularnie go powtarzać – mówi Agnieszka Stateczna – Mędrek. – Wiadomo nie od dziś, że odpowiednie nawilżenie skóry, sprawia że nie tylko wygląda ona lepiej, ale także zapewnia na dłużej jej zdrowy wygląd i odpowiednią kondycję.
  Aby uzyskać odpowiedni efekt należy stosować dobrze dobrane kosmetyki, które będą nie tylko nawilżać ale i regenerować. – Masła i balsamy do ciała w swoim składzie zawierają substancje, które normalizują procesy komórkowe. Chcąc nawodnić skórę po opalaniu należy skorzystać zwłaszcza z tych preparatów pielęgnacyjno – regenerujących, które poprawiają działanie naturalnego płaszcza ochronnego skóry – stwierdza mgr inż. Agnieszka Stateczna – Mędrek menager działu badań i rozwoju Natura Officinalis
  Gdy skóra chce pić
  Tłusta, trądzikowa, wrażliwa – bez względu na rodzaj każda skóra latem chce pić. O tej porze roku warto nawilżać ją w każdy możliwie dostępny sposób. Balsamy, masła do ciała, żele, mgiełki i wody termalne to ogólno dostępne możliwości, które oferuje rynek kosmetyczny. Pielęgnacja powinna dotyczyć nie tylko twarzy, lecz także ust, dłoni, stóp, jednym słowem całego ciała.
  Największym wrogiem w tym czasie dla skóry jest klimatyzacja oraz promienie UV, które w bardzo szybkim czasie pozbawiają jej naturalnej ochrony i wody. Osłabiona i odwodniona nie pełni swojej funkcji. Robi się szorstka, napięta i sucha.