Brama garażowa – spójny element budynku

  Brama garażowa stanowi zdecydowany akcent architektoniczny każdego budynku. Zazwyczaj pokaźnych rozmiarów, umiejscowiona na fasadzie ma znaczący wpływ na jego estetykę. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że brama pełni równie ważną funkcję jak drzwi wejściowe czy okna. Dlatego wybór jej należy uzgadniać z architektem już na etapie projektowania. Bezpieczeństwo użytkowania, funkcjonalność i spójny wygląd architektoniczny elewacji to ważne aspekty, o których warto pomyśleć zawczasu.

  Na rynku dostępnych jest wiele modeli bram garażowych: segmentowe, uchylne, roletowe i rozwierne. Dokonując wyboru odpowiedniego rozwiązania należy mieć na względzie wiele aspektów przyszłego użytkowania, takich jak wygoda obsługi, trwałość konstrukcji, bezpieczeństwo czy architektura budynku i otoczenia. Nieprzemyślany wybór może nastręczyć wiele problemów będących źródłem frustracji i generujących dodatkowe koszty. Nie zapominajmy, że bramę garażową użytkujemy z taką samą intensywnością jak drzwi wejściowe i często jest jednym z najbardziej widocznych elementów fasady budynku.

  Nierozerwalny element budynku
  Ujednolicanie wyglądu elementów okiennych i drzwiowych to nowoczesny trend, który przyszedł do Polski z Europy Zachodniej. Ze względu na swoje rozmiary, brama garażowa skupia uwagę i przyciąga wzrok bardziej niż stolarka okienna i drzwiowa. Niezwykle estetyczny efekt wizualny można osiągnąć stosując stolarkę okienną, drzwi wejściowe oraz bramę w tym samym kolorze.
  Wszystkie elementy o tych samych kolorach powierzchni warto zamówić u jednego producenta, żeby później uniknąć czasochłonnych poszukiwań. W ofercie firmy WIŚNIOWSKI znajdują się kompletne rozwiązania stolarki aluminiowej drzwiowej i okiennej, które każdorazowo są dobierane do indywidualnych potrzeb klienta i obowiązujących trendów architektonicznych. Bramy segmentowe firmy WIŚNIOWSKI
  są dostępne w wielu wzorach o różnorodnych przetłoczniach: niskich, wysokich, bez przetłoczek oraz kaseton. W ofercie dostępne są też bramy o gładkich powierzchniach oraz kolorach drewnopodobnych, które można dopasować do stolarki okiennej i drzwiowej.

  – W budynkach o modernistycznej architekturze imponująco prezentuje się stolarka aluminiowa w zestawieniu z bramą segmentową w kolorze antracytu o gładkiej powierzchni i wysokich przetłoczeniach. W architekturze klasycznej bardzo dobrze odnajdują się wszelkie kolory oklein drewnianych. Wśród koneserów nowoczesnej architektury dużą popularność zyskują również okleiny o ciemnym odcieniu egzotycznego drewna, takie jak występujący w naszej ofercie dąb bagienny. Aby osiągnąć zamierzony efekt estetyczny dobrze jest zamawiać bramy garażowe oraz stolarkę drzwiową i okienną u jednego producenta – daje to gwarancję jednego koloru. Przy kompletowaniu zamówienia u różnych dostawców, mimo tej samej nazwy handlowej może dojść do dużych różnic w odcieniu lub fakturze okleiny. – mówi Grzegorz Koc, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

  Odpowiedni sposób otwierania i bezpieczeństwo
  Architektura i otoczenie domu jest kwestią niepowtarzalną. Położenie wjazdu, wysokość garażu oraz jego umiejscowienie w bryle budynku to podstawowe warunki, od których zależeć będzie dobór bramy garażowej. Istotną zaletą bram rozwiernych jest fakt, że otwierają się na zewnątrz nie zajmując przestrzeni wewnątrz garażu, natomiast bramy uchylne unoszą się do góry. Ze względu na mechanizm otwierania, bramy uchylne i rozwierne nie mogą być jednak stosowane we wszystkich przypadkach, gdyż wymagają zarezerwowania miejsca przed garażem, by umożliwić swobodny ruch skrzydeł.

  – Jeżeli mamy ograniczoną powierzchnię przed garażem warto wybrać bramę roletową lub segmentową. Skrzydło w bramie uchylnej podnosi się do góry wychodząc poza obrys budynku na długość 1 m, i taką odległość należy zachować ustawiając samochód przed garażem. Jest to też ważne ze względu na bezpieczeństwo użytkowników – opowiada Grzegorz Koc, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

  Płaszcz bramy segmentowej i roletowej unosi się pionowo do góry i chowa pod sufitem (bramy segmentowe) lub zwija w skrzynkę (bramy roletowe), dzięki czemu można ustawić samochód tuż przed garażem i swobodnie wjechać. Ze względu na mechanizm unoszenia, niektóre bramy segmentowe nie nadają się do niskich garaży z niewielką wysokością nadproża. W ofercie firmy WIŚNIOWSKI dostępne są jednak bramy, które mogą być montowane również przy 100 mm nadprożu. Miejsce i sposób instalacji powinny być skonsultowane z firmą montażową. Aby uniknąć późniejszych problemów eksploatacyjnych niezwykle ważną kwestią jest kupowanie bramy garażowej wraz z całym wyposażeniem i automatyką u tego samego producenta. Jedynie całościowy system posiada atest CE, który daje gwarancję bezpieczeństwa i poprawności funkcjonowania.

  – Warto zwrócić uwagę, że brama i mechanizm kupowane oddzielnie tworzą urządzenie, które nie posiada certyfikatu CE mimo, że wszystkie komponenty systemu taki atest posiadają. Dopiero montaż całego systemu opatrzonego certyfikatem CE spełniającego normę europejską EN 13241-1 (łącznie z bramą, prowadnicami i napędem pochodzącymi od jednej firmy) daje gwarancję bezpiecznego i bezawaryjnego funkcjonowania – mówi Grzegorz Koc, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

  Inteligentny dom, inteligentna brama
  Budując dom coraz więcej uwagi poświęcamy jego funkcjonalności. Chcemy, by nie tylko był on estetyczny wizualnie, ale również ułatwiał nam codzienne życie. Już nikogo nie dziwi automatycznie zapalające się o zmroku światło, zdalnie uruchamiany system grzewczy czy elektrycznie opuszczane rolety okienne. Teraz przychodzi czas na zaawansowaną automatyzację bram garażowych. Dotychczas otwierane przy pomocy pilota, dziś mogą być zintegrowane z telefonem komórkowym. Poprzez zdalny sygnał mogą być otwierane lub zamykane. Dodatkowo sygnał może otworzyć bramę ogrodzeniową ułatwiając dostęp do posesji. Wyposażone w czujniki ruchowe i fotokomórki stają się jeszcze bezpieczniejsze w użytkowaniu.

  – W obszarze bram garażowych widzimy rosnącą rolę rozwiązań inteligentnych. Czujniki, fotokomórki mają podnosić komfort użytkowania urządzeń w jakie dom jest wyposażany. Idąc za poprawą funkcjonalności i bezpieczeństwa wprowadziliśmy również czytnik linii papilarnych pozwalający otwierać drzwi lub te same funkcje możemy zrealizować przy użyciu pilota. System pozwala też zarządzać dostępem do określonych obszarów w domu. Jest to szczególnie pomocne w przypadku dużej liczby użytkowników bez baw o zgubienie kluczy czy pilotów. – mówi Grzegorz Koc, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

  Nowe w ofercie firmy WIŚNIOWSKI !

  DĄB BAGIENNY – kolor prestiżu

  Firma WIŚNIOWSKI wprowadziła do swojej oferty na sezon 2011/2012 nowy kolor bramy garażowej – DĄB BAGIENNY. Brama segmentowa Uni Pro WIŚNIOWSKI w kolorze dąb bagienny i strukturze smoothgrain jest dostępna w szerokim zakresie wymiarów od ( szer. x wys.) 2400 mm x 2100 mm do 5000 mm x 2400 mm. Brama jest dostępna z przetłoczniami wysokimi i bez przetłoczeń. Wyposażona w grube, 40 mm stalowe panele wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową i uszczelniona na całym obwodzie skutecznie chroni przed ucieczką ciepła. Może być dodatkowo wyposażona w napędy Optimum.
  Cena brutto od 2750 + VAT zł.

  Firma WIŚNIOWSKI jest największym polskim producentem wysokiej jakości bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych. W jej ofercie znajduje się również stolarka aluminiowa. Produkty posiadają certyfikat ISO 9001:2008.

  Firma posiada własną sieć sprzedaży złożoną z ponad 800 punktów dystrybucji zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz zagranicą.

  Dewizą jest hasło „Jakość Bez Kompromisów”. Wysoka jakość produktów i usług, jest dla firmy WIŚNIOWSKI podstawowym celem w dążeniu do utrwalenia opinii zaufanego partnera. Działania firmy zmierzają w kierunku rozwoju technologii i automatyzacji produkcji, co zapewnia utrzymanie jej wysokich standardów. Pełną kontrolę nad produktem gwarantuje własne biuro konstrukcyjne wraz z wydziałami pomocniczymi, gdzie powstaje większość elementów i podzespołów.

  Firma WIŚNIOWSKI oferuje szerokie spektrum produktów do obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych, a także wsparcie techniczne na różnych etapach realizacji projektu.
  W ofercie znajdują się:
  – bramy garażowe i przemysłowe
  – kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych
  – panele kratowe
  – stolarka aluminiowa, stalowa i przeciwpożarowa
  Rozwiązania dla wymagających
  Bramy, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI są niezawodnym rozwiązaniem do obiektów gdzie liczy się trwałość, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane, sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając maksymalne zadowolenie użytkowników.
  Dostosowane do różnych wymagań
  Wielowariantowość wzorów i kolorów, walory estetyczne oraz wysoka funkcjonalność bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów.

  Wszystkie produkowane przez firmę WIŚNIOWSKI produkty posiadają wymagane Certyfikaty, Aprobaty i Atesty Higieniczne, m.in. Certyfikat Jakości ISO 9001, Zgodność produktów ze znakiem CE , Aprobatę Techniczną ITB i Atest Higieniczny PZH.

  brama_antracyt_m.jpg (55 KB)