PLICH Lato 2011 lookbook

  Kolekcja PLICH Lato 2011 12

  Kolekcja PLICH Lato 2011, którą projektant pokazał w Krakowie to suknie, sukienki, oryginalne nakrycia głowy, ręcznie robiona biżuteria, buty, torebki, garnitury męskie.

  Część kolekcji powstała jako owoc współpracy PLICH’a z piosenkarką Renatą Przemyk. Projektant, zainspirowany jej charyzmatyczną osobowością, przygotował kreacje, które podkreślają kobiecość artystki. Stąd mają one linie sukien – długich, jedwabnych, ale półprzezroczystych, delikatnych, z falbankami, na cielistym podszyciu – jak halki. Wszystkie suknie dla Renaty są czarne.

  Wspólnym mianownikiem sukien jest ulotność. Uszyte są z jedwabnych żorżet bądź w delikatny kwiatowy wzór bądź w jednolitych soczystych kolorach. Pojawiły się również cętki i srebrne cekiny. Lejące się dzianiny, upięte czarnymi taśmami, drapowane, opływające ciało – bardzo nowoczesne, ale jak z innej epoki. Zwiewne, kobiece, proste i skrojone tak, by podkreślić sylwetkę. Stylizacje męskie to kwintesencja stylu PLICH’a – dopasowane garnitury i koszule o oryginalnym fasonie.

  PLICH przygotował całą stylizację, wybierając dla modelek fryzury inspirowane estetyką lat 30., upięte fryzjerskimi spinkami, ozdobione błękitnymi hortensjami lub nakryciami głowy w kształcie liści wykonanymi ze skóry. W makijażu skupił się na podkreśleniu ust szminką w kolorze koralu

  Sesję wykonali Ola Walków i Bartosz Książek z Akademii Fotografii.

  Hair/make up: Akademia Stylizacji M. P. Babicz

  Modele: Nathalie W. i Norman/Reklamex