Jaką książkę Donald Tusk podaruje swojej Mamie?

  WTK BOSZ

  Piękne albumy, którymi na Warszawskich Targach Książki zachwycał się Donald Tusk polecamy mamom nie tylko od święta. Kulturalnych rekomendacji z okazji Dnia Matki udziela Wydawnictwo BOSZ.

  Dla mam filmowo-artystycznych wyprawa w świat kina i plakatu filmowego

  Bruegel. Młyn i krzyż – książka, bez której nie byłoby filmu Lecha Majewskiego „Młyn i krzyż”. Błyskotliwy esej Gibsona – studium obrazu Bruegla i niezwykła fotorelacja z planu filmowego.

  Plakat filmowy w Polsce – ponad pięćset wybitnych polskich plakatów filmowych inspirowanych malarstwem, grafiką i sztuką filmową od międzywojennej awangardy po współczesność.

  Dla mam, trzymających rękę na pulsie wydarzeń nowość Roku Miłosza

  Czesław Miłosz, Tak zwane widoki ziemi – wyjątkowa antologia wierszy Czesława Miłosza przygotowana specjalnie z okazji Roku Miłosza. Poetycka biografia osnuta wokół miejsc związanych
  z pobytem Poety ilustrowana zdjęciami współczesnymi i archiwalnymi.

  Dla wielbicielek designu i poezji z najwyższej półki

  Wisława Szymborska, Może to wszystko – poezja Noblistki w oryginalnej formie graficznej nawiązującej wizualnie do gry „kamień-nożyce-papier”. Niezwykłe połączenie poezji najwyższej próby z eleganckim minimalizmem książkowej formy.

  Dla fanek podróży, fotografii i fascynujących ludzkich portretów

  Monika Bułaj, Boży ludzie. Podróż po kres Europy – reportażowy album o podróżach tropem outsiderów współczesnego świata, mniejszości etnicznych i wyznaniowych z wyjątkowymi autorskimi fotografiami.