Targi Tajlandia Expo 2011 – Atrakcje Targów

  SPA 3

  Targi Tajlandia Expo 2011 oferują zwiedzającym wiele atrakcji, które stanowić będą dodatkową zachętę dla wszystkich zwiedzających. Wymieniamy tylko niektóre z nich, które uważamy za najbardziej interesujące. Pamiętajcie jednak, że będzie ich o wiele więcej!

  Zespół tajskiego tańca klasycznego

  Za największą atrakcję targów Tajlandia Expo 2011 należy niewątpliwie uznać zespół tajskiego tańca klasycznego, który do tej pory gościł w Polsce tylko raz. Zespół wystąpił 26 września 2010 r. w Zamku Królewskim na specjalne zaproszenie Ambasady Królestwa Tajlandii z okazji 78. rocznicy urodzin tajskiej królowej Sirikit. Tym razem wszyscy zainteresowani orientalną kulturą Tajów będą mogli podziwiać jego występy podczas niniejszych targów, do czego szczególnie zachęcamy, gdyż będzie to jedyne w swoim rodzaju widowisko i zarazem jedyna okazja, aby obejrzeć publicznie popisy zespołu, który zazwyczaj występuje tylko przed królem Tajlandii Jego Miłością Bhumibolem Aduladeyem, najzamożniejszym monarchą świata.

  Zespół ma za zadanie zachowywać dziedzictwo narodowe tajskiej sztuki scenicznej i promować tajską kulturę na świecie, a teraz także u nas, w Polsce. Zaprezentuje przed polskimi widzami niezwykły taniec masek, zwany po tajsku Khorn, a także Lakorn, czyli teatr tańca. Zobaczymy dawne tajskie tańce ludowe i obrzędowe, tradycyjne rytuały dworskie, sceny mityczne i zaczerpnięte z życia dworu monarszego.

  Grupa artystów składa się z aktorów – tancerzy obojga płci oraz muzykantów, którzy grają na tradycyjnych tajskich instrumentach, takich jak bębny taphon, thon i rammana, instrumencie strunowym zwanym chakhe oraz ranad, pozornie przypominającym nasz ksylofon. Muzyka tajska jest niezwykle rytmiczna i dźwięczna, a przy tym bardzo radosna. Tancerze ubrani są w tradycyjne stroje, niezwykle kolorowe, zdobne złotem i lśniące, o głębokich odcieniach barw. Tancerki noszą fantazyjne nakrycia głowy, posługują się w tańcu wachlarzami, a na palce zakładają długie złote paznokcie, które podkreślają charakterystyczne dla tajskiego tańca ruchy dłoni. W tajskim tańcu bowiem, mimo że wyróżnia się w nim ponad sto ruchów, nacisk dynamiki położony jest na ruchy nóg, rąk, dłoni i głowy, przy czym tułów pozostaje wyprostowany i w miarę nieruchomy. Dzięki temu taniec tajski zyskuje zmysłową harmonię. Co ciekawe, w tradycji tajskiej taniec służył pierwotnie do zagrzewania wojowników do walki!

  Występy tajskich artystów to niezwykle efektowne widowisko artystyczne, a zespół, który przyjdzie nam oglądać należy do najbardziej cenionych na świecie.

  Tajska kuchnia

  Miłośnicy kulinariów z pewnością mieli okazję poznać smaki tajskiej kuchni, choćby w jednej z tajskich restauracji, których w Polsce nie jest znowu tak mało. Podczas targów Tajlandia Expo 2011 będzie można zobaczyć mistrzów tajskiej sztuki kulinarnej w swoim żywiole, czyli w trakcie przyrządzania tradycyjnych tajskich potraw, poznać wyjątkowe przepisy i nade wszystko przekonać się podczas degustacji, jak bardzo są one smaczne. Poznamy tajniki tajskiego gotowania, zapoznamy się ze składnikami i przyprawami, które pozwalają łączyć pięć tradycyjnych smaków. Palce lizać!

  Tajskie sztuki walki

  Wielbiciele sportu będą mogli na własne oczy zobaczyć tajskich zawodników podczas pokazowych sparringów tradycyjnego boksu tajskiego muay thai, który tym różni się od boksu klasycznego, że kładzie nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami. Zobaczymy także pokazy mistrzów sztuki krabi krabong, posługujących się w walce mieczami i kijami. Warto zwrócić uwagę na harmonię ruchów i zwinność zawodników.

  Tajski masaż

  Po tajsku nazywa się „nuat phaen boran”, co znaczy „starożytny klasyczny masaż”. Jest typem tzw. głębokiego masażu i łączy w sobie różne techniki, jak akupresurę (uciskanie ważnych punktów na ciele człowieka) z elementami rozciągania, pasywnej jogi i refleksologii. Masażysta bardzo intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci, przedramion, a nawet stóp. Masuje po tzw. liniach Sen, a rytmiczne uciskanie łokciem bardzo relaksuje. Osoba poddawana zabiegowi może być w luźnym ubraniu.

  Podczas targów Tajlandia Expo 2011 zapoznamy się z technikami tajskiego masażu, przyjrzymy masażystom przy pracy, a także będziemy mogli doświadczyć na sobie jego dobroczynnych skutków.

  Seminarium pt. „Tajlandia – kraj nieograniczonych możliwości”

  Zachęcamy do udziału w seminarium zwłaszcza polskich przedsiębiorców i biznesmenów, ale także osoby, które zamierzają zainwestować w tajski rynek, kupić tam nieruchomość lub po prostu poznać specyfikę rynku i uwarunkowania ekonomiczno-gospodarcze w Tajlandii. Seminarium poprowadzą doświadczeni specjaliści z dziedzin handlu i marketingu. Uczestnicy seminarium usłyszą wiele porad praktycznych, które z pewnością okażą się pomocne w zawieraniu umów, transakcji i rozwijaniu biznesu w Tajlandii. Przekonamy się dokładnie, ile możliwości oferuje nam ten egzotyczny dla Polaków kraj!

  Informacja turystyczna

  Tajlandia wciąż jest prawdziwym rajem turystycznym, oferującym mnogość różnorodnych atrakcji. Przedstawiciele polskich biur podróży będą mogli zawiązać współpracę, a każdy odwiedzający targi zapoznać się z egzotyczną ofertą tajskiej turystyki. Będziemy mogli dowiedzieć się, gdzie warto się udać, co zobaczyć, zwiedzić, co kupić i za ile, w jakim okresie spędzać wakacje w Tajlandii i w jakim regionie. Tajscy wystawcy pomogą wybrać oferty dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Tajlandia już czeka i zaprasza!

  Pokazy tajskich filmów

  Tradycją targów Tajlandia Expo stały się pokazy tajskiego kina. Tym razem również odbędą się pokazy filmowe. Dzięki życzliwości dystrybutora, firmy Monolith, zobaczymy wyśmienite, nagradzane wielokrotnie filmy:

  Ong Bak

  Czas trwania: 107 min.

  Obsada: Phanom Yeerum, Petchtai Wongkamlao, Pumwaree Yodkamol, Suchao Pongwilai, Wannakit Sirioput, Chatthapong Pantanaunkul, Erik Markus Schuetz

  Reżyseria: Prachya Pinkaew

  Scenariusz: Prachya Pinkaew, Panna Rittikrai

  Muzyka: Richard Wells

  Ong Bak to nazwa 200-letniego posągu Buddy w świątyni Nong Pra-du. Okoliczni mieszkańcy wierzą, że Ong Bak jest przepojony magiczną mocą, która chroni ich przed nieszczęściem. Pewnej nocy Don (Wannakit Siriput) i jego ludzie ucinają głowę posągu, aby wkraść się w łaski bezwzględnego gangstera Khoma Tuana. Zrozpaczeni wieśniacy szukają bohatera, który odzyska ich skarb. Wybrańcem staje się Ting (Tony Jaa), wychowanek mnicha Pra Kru, który wyszkolił go w prastarej sztuce walki Muay Thai. Aby odzyskać głowę Buddy, Ting zmuszony jest przez Khoma Tuana do udziału w nielegalnych walkach, w których musi stawiać czoło lokalnym i zagranicznym przeciwnikom…

  Suriyothai The Legend of Suriyothai

  Czas trwania: 135 min.

  Obsada: M.L. Piyapas Bhirombhakdi, Johnny Anfone, Sarunyu Wongkrachang, Marisa Anita, Sorapong Chatree, Mai Charoenpura, Siriwimol Charoenpura, Ronrittichai Khanket, Supakorn Kitsuwon, Sombat Metanee

  Reżyseria: Chatrichalem Yukol

  Scenariusz: Chatrichalerm Yukol

  Muzyka: Richard Harvey

  Zmodyfikowana przy udziale Francisa Forda Coppoli specjalnie na potrzeby zachodniej widowni wersja najdroższej w historii tajlandzkiej kinematografii superprodukcji z 2001 roku. Film opowiada dzieje słynnej szesnastowiecznej tajlandzkiej królowej Suriyothai. Epicka opowieść skupia się zarówno na latach jej młodości, jak i jej bohaterskich czynach jako żony władcy Królestwa Ayothaya. W roku 1548 Suriyothai osobiście wzięła udział w bitwie o Hantawaddy, aby bronić swego męża przed birmańskim najeźdźcą.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj