Program Pozytywne Wibracje Festival 2011

  POZYTY2

  Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny festiwalu: dziś ogłaszamy ostatnich już polskich artystów drugiej edycji Pozytywne Wibracje Festival. Tegoroczny skład stanowi mocny zestaw artystów, których niezwykle trudno jest zebrać w jednym miejscu i w jednym czasie. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że tylu świetnych muzyków przyjęło nasze zaproszenie, aby wystąpić w Białymstoku – w większości z prawdziwą radością i zainteresowaniem. Niezapomnianymi i największymi gwiazdami festiwalu w tym roku będą na pewno Seal oraz związany z neo-soul Raphael Saadiq. Koncert Seal’a to ogromne wydarzenie. Saadiq to wielkie nazwisko, i pierwszy raz w Polsce. W lipcu obydwaj staną na deskach sceny pod Pałacem Branickich i czuję, że ani oni, ani publiczność długo nie zapomną tego weekendu. Ewenementem jest fakt, że większość gwiazd zagranicznych – Saadiq, a także Count Basic i James Taylor Quartet – będą gościć w naszym kraju po raz pierwszy. Cieszę się, że to właśnie na naszym festiwalu fani będą mieli okazję usłyszeć ich na żywo.

  Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu: Tegoroczne muzyczne lato zapowiada się w Polsce bardzo atrakcyjnie. My również rozwijamy skrzydła jako jeden z najmłodszych festiwali muzycznych w Polsce. W zeszłym roku w ciągu dwóch dni festiwalowych przybyło do nas blisko 10 000 fanów muzyki. Tym razem chcemy zawalczyć o więcej. Nie zmieniamy atrakcyjnych cen biletów i karnetów, które są już dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej. Szykujemy zewnętrzny teren położony poza ścisłym dziedzińcem na przyjęcie większej ilości widzów. Zatroszczymy się o to, aby nic nie zostało przy tej okazji uszkodzone. Zawsze dbamy o najwyższą jakość nie tylko muzyczną, ale też techniczną naszych koncertów. Przekształcenie barokowego otoczenia pałacu w nowoczesną przestrzeń festiwalową to nie lada wyzwanie, które podejmujemy w tym roku po raz drugi. Dziedziniec pomieści wiele tysięcy słuchaczy, a scena, ustawiona tuż przy fasadzie pałacu, będzie wysoka na kilkanaście metrów i szeroka na blisko czterdzieści. Ciekawostką będzie wpisanie się sceny idealnie w bryłę architektoniczną pałacu, w tym celu zamówiliśmy specjalny projekt w znanym studio Light Up. Gwarantujemy również o najwyższej jakości dźwięk, światła i multimedia – zamieniając pałac i dziedziniec, podobnie jak w roku ubiegłym, w bajkową oprawę dla najmodniejszych dźwięków.

  Dlaczego Pozytywne Wibracje?

  Pozytywne Wibracje Festival inspirowany jest kultową kompilacją muzyczną „Pozytywne Wibracje”, uznaną za jedną z najciekawszych serii płytowych wydawanych w Polsce. Jest bezapelacyjnie najbardziej prestiżową składanką muzyczną istniejącą na polskim rynku od 14 lat. Uznana marka oraz modne i energiczne brzmienia połączone z kultowymi przebojami są niepodważalnymi atutami każdej płyty z tej serii. Kompilacja „Pozytywne Wibracje” w wyborze Stanisława Trzcińskiego, będącego także dyrektorem artystycznym
  i współproducentem festiwalu, to nie tylko kolekcja płytowa, to określony styl życia, emocje i muzyka każdego pokolenia.

  Do kilkunastu wydań kompilacji „Pozytywne Wibracje“ (vol. 1-10, tematycznych Classic, Dance, Live oraz wydań specjalnych) jeszcze przed festiwalem dołączy kolejna. Jak zwykle usłyszymy na niej artystów, muzyka których nie pozwoli słuchaczom usiedzieć w miejscu i wprawi ich w stan pozytywnych wibracji! Premiera płyty planowana jest na połowę czerwca.

  Jak było rok temu?

  Pozytywne Wibracje Festival 2010 okazał się wielkim sukcesem – podczas dwóch festiwalowych dni zebrał na dziedzińcu zabytkowego pałacu Branickich blisko 10 000 słuchaczy. Zagrały gwiazdy acid jazzu, funku, soul i muzyki klubowej: Us3, Incognito, Gabin, The Brand New Heavies, Funkstar de Luxe, Poluzjanci, Mika Urbaniak, Monika Dryl, FOX oraz Fortepian Szopena. Gwiazdy zagraniczne, występujące po kilkaset razy rocznie na różnych kontynentach były pod wrażeniem polskiej publiczności i samego Białegostoku z jego parkowo-pałacową sceną festiwalową.

  W ubiegłym roku Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny i współproducent festiwalu, podsumował wydarzenie: W ten weekend spełniło się moje marzenie. Dzięki włodarzom Miasta Białystok udało nam się zrealizować wielką i piękną imprezę z klasą, której nie powstydziłby się żaden kraj europejski. Zgromadziliśmy publiczność porównywalną do wielu tego typu festiwali w Polsce, a przecież to dopiero początek.

  Początek tradycji, jaką w Białymstoku stał się projekt muzyczny tej klasy. Dzięki niepowtarzalnemu klimatowi miasta i urzekającej scenerii wydarzenia ulokowanego na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich, zwanego „Wersalem Północy”, ubiegłoroczny festiwal okazał się wielkim sukcesem, który agencja STX JAMBOREE oraz Miasto Białystok chcą powtórzyć w roku 2011.

  Dlaczego Białystok?

  Organizatorzy festiwalu podkreślają unikalną urodę oraz atmosferę Pałacu Branickich, na dziedzińcu którego odbywa się impreza. Goście, którzy przyjechali na zeszłoroczną edycję chwalili także pięknie odnowiony rynek, bogate życie nocne miasta, a także malownicze okolice. Wielu z nich w oczekiwaniu na wieczorne koncerty odwiedziło za dnia okolice Biebrzy, Białowieży, Tykocina czy Supraśla lub wybrało się na wycieczkę szlakiem tatarskim. Ponadto zwracają uwagę na doskonałe połączenie z Warszawy oraz z Mazur.

  Białystok jest ładniejszy niż Paryż i wydaje pieniądze na inwestycje lepiej niż Londyn – tak wynika z badań Eurobarometru przeprowadzonych wśród Polaków na temat ich miejsca zamieszkania. Dodatkowo jest miastem zielonym, pięknie położonym i niezwykle czystym. W najbliższym otoczeniu znajdują się Puszcza Knyszyńska, Białowieski Park Narodowy i bagna biebrzańskie, urokliwe miejsca, prawdziwe Perły Podlasia, wciąż dopiero odkrywane przez turystów.

  Z kolei według najnowszych badań Price Waterhouse Coopers, opublikowanych na początku roku wynika, że Białystok gwarantuje niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa, świetnie zarządza środkami unijnymi i prezentuje dobry stan finansów miejskich. Miasto inwestuje także w kulturę, czego namacalnym dowodem jest właśnie druga edycja Pozytywne Wibracje Festival. Białystok posiada najwyższy z 11 badanych miast Kapitał Jakości Życia. Przy średnim poziomie równym 100, Kapitał Jakości Życia w Białymstoku oszacowany został na poziomie 111,8. Co to oznacza? Białystok to najlepsze miejsce do życia!

  Pozytywne Wibracje Festival w klimacie EKO

  Rok temu PWF został wzbogacony o przygotowany przez Fundację Zielone Płuca Polski projekt „Nasza Misja – Mniejsza Emisja”, który miał na celu pogłębienie świadomości ekologicznej wśród uczestników wydarzenia. Ze względu na duże poparcie włodarzy miasta Białystok oraz organizatorów festiwalu dla wszelkich działań proekologicznych, postanowiono, że także w tym roku podjęta zostanie współpraca z fundacją, o której szczegółach poinformujemy wkrótce.

  Program Pozytywne Wibracje Festival 2011

  PIĄTEK 22 lipca

  19.00 – Muariolanza

  19.45 – James Taylor Quartet

  20.45 – De Phazz

  22.30 – Raphael Saadiq

   

  SOBOTA 23 lipca

  19.00 – Marcin Nowakowski

  19.45 – Pilichowski Band

  20.45 – Count Basic

  22.30 – Seal

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj