Autentyczne dziedzictwo – Authentic Heritage, kolekcja camel active wiosna–lato 2011

  Bez kodów ubraniowych stosowanych w erze przemysłowej nie da się dziś zaspokoić potrzeb mężczyzn. I właśnie dlatego Authentic Heritage, kolekcja camel active wiosna–lato 2011 inspirowana jest stylem robotniczym i znów w tym sezonie szczyci się takimi wartościami jak autentyczność, trwałość, funkcjonalność i przede wszystkim prostota.

  Nie można pozbawić ubrania jego funkcji pierwotnej. I to właśnie z tego powodu camel active stawia na materiały trwałe i lekkie oraz na dyskretne detale tworzące „look” w stylu robotniczym. Kroje są blisko ciała, co nie ogranicza jednak swobody ruchów. Dzięki użyciu apretur uzyskują zakurzony, sprany czy nawet zdarty charakter. W kolekcji dominuje zbita bawełna, tkaniny drukowane w wojskowe wzory, drelich, denim, indygo, matowy nylon, a nawet postarzana skóra.

  Niuanse kolorystyczne, odwołujące się do trudów pracy fizycznej, zostały zastosowane, by stworzyć wrażenie zniszczeń spowodowanych zużyciem się ubrania. Wprowadzono przybrudzoną biel, przykurzone zaś odcienie ziemi i niebieskiego są wzmocnione przez takie barwy jak koral, żółć słoneczna, ciemna zieleń i cyjan.

  W kolekcji odnajdziemy także inspirację Indiami. Nastrojowe kolory przywodzą na myśl tumult uliczek i targów pełnych korzennych przypraw. Użyto motywów typowo indyjskich, jak kaszmir czy kratka madras.

  Marynarki z nowej kolekcji camel active są krótsze i mają smuklejszy krój. Bluzy z wieloma kieszeniami, proste i dopasowane do sylwetki, dobrze współgrają z wojskowymi kurtkami wyglądającymi tak, jakby miały ucięty dół. Warto również zwrócić uwagę na lekkie marynarki, które przypominają z wyglądu koszule i bluzy z suchej gabardyny.
  Kolejnym mocnym punktem kolekcji są lekkie skóry o efekcie vintage, czyli postarzenia, i cieniowanej fakturze. Kurtki sportowe ponownie odwołują się do tradycyjnego krawiectwa. Są bardziej dopasowane, ozdobione naszywkami na rękawach i przeszyciami sprawiającymi wrażenie ręcznego wykonania. Wyposażono je w wiele kieszeni, co dodaje saharyjskiego stylu.

  W lecie świetnie sprawdzą się modele wykonane z przewiewnej spranej bawełny, materiału dającego miękki i lekki wygląd.

  Na kolekcji zaważył styl workwear. Efekty oil wash (plam po oleju), acid wash (plam po kwasie), batiku, farbowania typu dip dye i degrade (efekt przechodzenia barw od jasnej do ciemnej) stanowią jej priorytety.

  Teraz pora na ostatnie pociągnięcie pędzlem w tworzeniu „looku” workwear, czyli na spodnie camel active. Są one dostępne w wielu wersjach, ale z pewnością spodnie lata to chinos. Szorty i bermudy zostały również skrócone, by sprostać ideałom praktycznej funkcjonalności. Sięgają tuż nad kolano .

  W kolekcji wiosna–lato 2011 Authentic Heritage marka camel active, związana z aktywnym stylem życia, idzie jeszcze dalej w stronę męskiego charakteru i trendu robotniczego. Nowa kolekcja czerpie swoje inspiracje z różnych stylów: ducha wojskowości, pasji do motorów, stylu denim vintage, dawnych lotniczych mundurów i ubrań sportowych. Istotą wyglądu workwear, opracowanego przez camel active, są designerskie detale kolekcji. Do tego dodana jest lekkość barw i motywy inspirowane kulturą indyjską dające ubraniom i akcesoriom ostateczną „letnią nutę”. Kolekcja Authentic Heritage jest hołdem złożonym dawnemu ręcznemu wykonawstwu, pracy nacechowanej uczciwością, które zyskują na wartości we współczesnej interpretacji.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj