Seal – Pozytywne Wibracje Festival 2011

    Seal Seal wystapi Gwiazd 5230448

    Seal, pochodzący z Wielkiej Brytanii wokalista i kompozytor, jest wielokrotnym laureatem nagród BRIT Awards, MTV i Grammy. Artysta osiągnął nieprawdopodobny sukces sprzedając ponad 15 milionów płyt na całym świecie. Uwielbiany jest za jedyny w swoim rodzaju „chrapliwy” baryton, klasyczne brzmienia i melodyjne, niezwykle emocjonalne utwory. Jego przebój „Kiss from a Rose”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu „Batman Forever” z 1995 roku, otrzymał aż trzy nagrody Grammy i stał się międzynarodowym hitem do dziś granym przez światowe stacje radiowe.

    Seal, czyli Seal Henry Samuel, urodził się i wychował w deszczowym Londynie, ale w jego żyłach płynie gorąca nigeryjska i brazylijska krew. Przygodę z muzyką zaczął w kapeli funkowej Push w latach 80-tych. Jednak dopiero w latach 90-tych we współpracy z producentem muzyki techno i house – Adamskim stworzył singiel „Killer” (1990), który nie tylko podbił listy przebojów, także zapewnił Seal‘owi solowy kontrakt. Wydany rok poźniej debiutancki album „Seal” (1991,) nagrany wraz z Trevorem Hornem – producentem największych przebojów Seal’a, sprzedał się w nakładzie ponad trzech milionów płyt.

    Na drugiej płycie zatytułowanej „Seal II” (1994) znalazł się właśnie doskonale znany niemal każdemu utwór „Kiss From a Rose”, dzięki któremu album osiągnął status multi-platynowego. W 1996 roku ukazał się „Fly like an Eagle”, piosenka do filmu „Space Jam”, która przyniosła artyście jeszcze większą popularność. Kolejne płyty to „Human Being” (1998) i „Seal IV” (2003), a także album „Best 1991 – 2004“ zawierający czternaście najlepszych utworów artysty.

    Piątym studyjnym albumem był „System” (2007), powstały przy współpracy ze słynnym producentem Stuartem Price’m. Na płycie pojawił się duet z żoną artysty, słynną top modelką Heidi Klum – „Wedding Day”. „Soul” (2008), „Seal Hits” (2009) i „Commitment” (2010) to trzy ostatnie albumy muzyka.