Paged Meble – Jak powstają meble z walizki

  Paged Meble – jeden z najstarszych polskich producentów specjalizujących się w produkcji mebli opartych na surowcach naturalnych – jest współorganizatorem konkursu „Mebel z walizki”. Już 14 maja w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się warsztaty designerskie, będące elementem akcji artystycznej „Cały świat w walizce” organizowanej przez Muzeum wspólnie z firmami Paged Meble i Ochnik.

  Siedziska projektu tureckiej grupy projektowej MayBeProduct

  15 grup młodych projektantów będzie miało za zadanie wykonanie mebla z walizki w stylu retro oraz elementów i odpadów meblarskich z firmy Paged Meble. Zwycięzca konkursu otrzyma możliwość wykonania prototypu krzesła własnego projektu w firmie Paged Meble. Laureat drugiego miejsca będzie mógł wykonać własny projekt w fabryce Ochnik. Dodatkowo, najlepsze projekty zostaną wystawione na Skwerze Hoovera podczas Street of Design w dniach 21-22 maja 2011 wraz z dokumentacją fotograficzną z warsztatów.

  „Firma Paged Meble od wielu lat wspiera młodych i zdolnych projektantów. Tym razem o pomoc w wytypowaniu grup biorących udział w konkursie poprosiliśmy Jakuba Sobiepanka i Roberta Pludrę, z którymi współpracujemy od czasu zdobycia przez nich tytułu Przetwory Roku, na popularnym designerskim festiwalu, który odbywa się w Warszawie. Akcja „Mebel z walizki” jest zgodna ze strategią naszej firmy, ponieważ stawia na design nowoczesny, użyteczny, a jednocześnie tradycyjny”- wyjaśnia Anna Gołębicka, Dyrektor Marketingu, Paged Meble.

  W skład jury wchodzą m.in.: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska oraz prof. Czesława Frejlich.

  Program warsztatów:

  10:00-18:00 warsztaty

  18:00-19:00 obrady jury

  19:15-20:30 ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

  20:30-21.30 ustawienie wykonanych mebli na Hali B Muzeum w wyznaczonym miejscu ekspozycji

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj