Moda jest modna

  Metropolis Kamila Gawrońska Kasperska MSKPU

  W ostatnich latach dało się zauważyć wyraźne zwiększenie zainteresowania branżą modową. Nie tylko firmy odzieżowe przeżywają swój rozkwit, ale pojawia się coraz większa liczba młodych ludzi, którzy pragną projektować odzież w przyszłości, a co za tym idzie szkoły coraz lepiej przygotowują młodych utalentowanych ludzi na kierunkach związanych z projektowaniem, stylizacją lub zarządzaniem w modzie.

  Londyn, Paryż, Mediolan od lat kształcą na kierunkach związanych z modą, oferują prestiżowe staże, o które starają się projektanci na całym świecie.

  W Polsce aktualnie moda przeżywa swój absolutny rozkwit, a chętnych, aby odnieść w tym świecie nie brakuje. Moda przestaje być utożsamiana jedynie z wybiegiem, modelkami, blichtrem i blaskiem flashy, zaczyna być postrzegana jako biznes i to całkiem intratny.

  Młodzi projektanci optymistycznie patrzą w przyszłość. Mają kilka możliwych dróg rozwoju, od projektowania pod własnym nazwiskiem, przez projektowanie dla marek odzieżowych po zarządzanie w branży modowej. Jak oni sami widzą swoją przyszłość?

  „Prace nad kolekcja zaczynałam od poszukiwań inspiracji, które stopniowo ewaluowały i zaczęły tworzyć spójna całość. Następnie wdrażałam inspiracje w fazę rysunku. Ale taj naprawdę najwięcej pracy zajęło mi poszukiwanie potencjalnych sponsorów oraz samo szycie kolekcji- w sumie pół roku” – mówi Marta Gos, Laureatka Fashion Designer Awards 2009

  Swój pierwszy wielki sprawdzian studenci projektowania mają podczas pokazu dyplomowego. Satysfakcja z oglądania swojej kolekcji na wybiegu i emocje, jakie się wtedy udzielają są nie do opisania, jednak parę minut na scenie poprzedzone jest wielomiesięczną pracą.

  „Ponieważ kolekcja brała wcześniej udział w innych pokazach, jestem już przygotowana do kolejnego. Pokaz jest kolejną możliwością pokazania się, dotarcia do potencjalnych odbiorców mojej twórczości. Zobaczą ją ludzie związani z branżą i to jest istotne. To, czy zostanie zauważona dopiero się okaże. Mam nadzieję, że nawiążę nowe kontakty i współpracę” mówi Kamila Gawrońska Kasperska, laureatka Fashion Designer Awards 2009 i Złotej Nitki.

  Pokaz Dyplomowy absolwentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru odbędzie się 20. kwietnia 2011, w Arkadach Kubickiego o godz. 11.00.


  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj