Super Premium Cars S.A. (SPC) sprzedaje Lamborghini Aventador za 2 mln zł

  THUMB WIDE lamborghini aventador lp700 4 genewa 2011 008

  Wyjątkowy samochód dla wyjątkowych nabywców – Super Premium Cars S.A. (SPC) sprzedaje Lamborghini Aventador za 2 mln zł.

  SPC S.A. podpisało umowę na sprzedaż unikatowego samochodu Lamborghini Aventador LP 700-4. Ten wyjątkowy model jest najnowszym produktem Lamborghini – swoją premierę miał podczas największych targów motoryzacyjnych Genewa 2011. Samochód ma 700 KM i przyspiesza do 100km/h w niecałe 2,9 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 350km/h. SPC S.A zamówiło jednak specjalny, dodatkowy pakiet „performance”, który nieco poprawia te osiągi.

  „Możliwość zakupu takiego samochodu mają nieliczni i nie chodzi tu o cenę, ale dostępność. To, że SPC udało się taki samochód zamówić, potwierdza naszą pozycje na rynku unikatowych, ekskluzywnych i  super sportowych samochodów”- mówi Piotr Krawczyk – założyciel spółki i członek rady nadzorczej. „Sprzedaliśmy już wiele samochodów marki Porsche, Ferrari czy Bentley i widzimy potencjał dalszego wzrostu sprzedaży w 2011 r.” – dodaje Piotr Krawczyk.

  Nowy model Lamborghini Aventador LP 700-4 swoją nazwę zawdzięcza hiszpańskiemu bykowi, który w październiku 1993 roku wziął udział w korridzie na Saragossa Arena i zdobył Trofeo de la Peña La Madroñera, za wyjątkową odwagę w walce z torreadorem. Pakiet technologii, jakie w nim zastosowano, jest rzeczywiście unikalny. Aventador bazuje na innowacyjnym kadłubie typu monocoque, z włókna węglowego, który łączy wyjątkową lekkość z najwyższym poziomem bezpieczeństwa i dużą sztywnością. Masa pojazdu bez paliwa, olejów i cieczy chłodzącej to zaledwie 1575 kg. Aventador przy 4,87 m długości i 2,26 m szerokości, ma zaledwie 1,14 m wysokości. Nowy, 12-cylindrowy, silnik o pojemności 6,5 litra, odznacza się mocą 700 KM (515 kW) i maksymalnym momentem obrotowym 690 Nm, dostępnym przy 5500 obr./min. Oznacza to, że stosunek wagi do mocy w przypadku Aventadora jest wyjątkowo korzystny i wynosi 2,25 kg na KM. Aventador pokonał magiczną granicę 3 sekund i rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 350 km/h. Mimo to emituje o 20% mniej CO₂ w porównaniu ze swoim poprzednikiem.

  „To cudowny, nadzwyczaj szybki, a przy tym ekologiczny samochód. W SPC mówimy, że mimo, że sportowy, Aventador, to model magiczny. Sprzedanie takiego samochodu w Polsce pokazuje i potwierdza pozycję naszej spółki jako sprzedawcy dóbr luksusowych. W naszym kraju jest dużo importerów samochodów segmentu premium, ale to do nas najczęściej trafiają klienci, poszukujący tego wyjątkowego.” – mówi Bartłomiej Kobyłecki Prezes SPC S.A. „Jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wyszukanym zamówieniom – w chwili obecnej negocjujemy sprzedaż samochodu za przeszło 2 mln euro” – dodaje Prezes SPC S.A.

  Informacja dodatkowa:

  Super Premium Cars S.A. jest Spółką z branży towarów luksusowych – oferuje sprzedaż oraz wynajem samochodów marki premium, a także helikopterów, jachtów i samolotów. Założycielem i Akcjonariuszem spółki jest Międzynarodowy Fundusz Private Equity Dom Inwestycyjny Platinum Capital S.A. Misją firmy Super Premium Cars S.A. jest zawieranie transakcji opartych na obustronnych korzyściach, przy zachowaniu najwyższych standardów sprzedaży i obsługi Klienta.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj