Ruszają największe w Polsce targi dla branży HoReCa – EuroGastro 2011

  Kucharz eurogastro

  Ponad 260 wystawców z Polski i zagranicy przedstawi kompleksową ofertę produktów i usług dla rynku HoReCa podczas największej imprezy branżowej w kraju – XV Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro 2011 organizowanych w dniach 23-25 marca w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją, by zapoznać się z najnowszymi, różnorodnymi propozycjami i rozwiązaniami stosowanymi w gastronomii, które prezentowane będą w czterech sektorach tematycznych: wyposażenie zaplecza kuchennego, żywność i napoje, wyposażenie sal restauracyjnych i barów, a także sektor kawowy. Trzem dniom targów towarzyszyć będą liczne pokazy i degustacje, szereg prestiżowych konkursów i mistrzostw oraz spotkania merytoryczne poruszające zagadnienia związane z działalnością branży HoReCa. Honorowy patronat nad XV edycją targów EuroGastro objął Waldemar Pawlak, Minister Gospodarki.

  – Targi EuroGastro stwarzają wyjątkową możliwość do zapoznania się z aktualną ofertą produktów, pomysłów i rozwiązań dla gastronomii, nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych a także skorzystania ze specjalnie przygotowanych na wydarzenie promocji i rabatów. W tym roku przez trzy dni imprezy na zwiedzających czeka atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących, który łączy kulinarną teorię ze smakowitą praktyką. Oprócz możliwości udziału w eksperckich wykładach, uczestnicy targów będą mieć też okazję, by podejrzeć mistrzów ze świata gastronomii w akcji oraz spróbować wyśmienitych potraw. Zachęcam więc do odwiedzenia EuroGastro i skorzystania z szerokiego wachlarza możliwości jakie stwarzają te targi dla przedstawicieli branży – mówi Grzegorz Sendor, szef projektu EuroGastro.

  Co w ofercie EuroGastro?

  W trakcie tegorocznej edycji targów wystawiać się będzie 261 firm z 14 państw: Austrii, Belgii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Włoch.  Wśród nich znajdą się producenci i dystrybutorzy wyposażenia i sprzętu dla gastronomii, mebli, akcesorii, żywności i napojów, alkoholi i używek, wyposażenia sal restauracyjnych, produktów i półproduktów cukierniczych, lodziarskich i piekarskich, oprogramowania dla gastronomii, środków czystości jak również odzieży roboczej. Przy zakupie prezentowanych produktów i usług zwiedzający będą mogli również skorzystać z wielu atrakcyjnych rabatów i promocji przygotowanych przez wystawców specjalnie na EuroGastro.

  Degustacje i mistrzowskie atrakcje w programie

  Atrakcją dla zwiedzających będą liczne konkursy i mistrzostwa, pokazy kulinarne czy smakowite degustacje. Podczas EuroGastro zaplanowane są rozgrywki jubileuszowej, X edycji Mistrzostw Polski Baristów, V Polskich Mistrzostw Latte Art czy III Polskich Mistrzostw Coffee in Good Spirits. W ramach VI Festiwalu Kuchni Greckiej pierwszego dnia odbędzie się konkurs kulinarny oraz III Polski Festiwal Carvingu. W programie znajdują się również eksperckie spotkania jak seminarium „Zasady prawidłowego żywienia w teorii i praktyce” oraz „Dobry barista – sposób na zwiększenie zysków Twojej kawiarni”. Kolejnego dnia popularni krytycy kulinarni i gwiazdy show biznesu wybiorą „Kulinarny Talent 2011” spośród młodych kucharzy w autorskim konkursie Mistrza Kulinarnego Roberta Sowy.  Na ostatni dzień EuroGastro zaplanowany jest konkurs i degustacja dań barbecie w ramach pokazów i warsztatów „Rok Polski w BBQ” oraz Mistrzostwa Polski Kelnerów – Junior Waiter 2011 organizowane z okazji pierwszego dnia kelnera w Polsce.

  By wziąć udział w EuroGastro należy zarejestrować się na targi za pośrednictwem www.eurogastro.com.pl/rejestracja lub na miejscu w godzinach otwarcia imprezy. Rejestrując się on-line, zwiedzający będą mogli zakupić bilet uprawniający do wstępu na targi z 50% rabatem.

  Targi EuroGastro po raz kolejny odbędą się  w Centrum MT Polska, które położone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Obiekt zapewnia ponad 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. W sąsiedztwie kursuje 10 miejskich linii autobusowych z różnych miejsc Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego Pociągi Kolei Mazowieckich.

  ***

  Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro są największym wydarzeniem rynku HoReCa w Polsce, skierowanym ściśle do przedstawicieli branży gastronomicznej. Na targach oferty przedstawiają producenci, dystrybutorzy i usługodawcy  w czterech sektorach: wyposażenia zaplecza kuchennego, żywności i napojów dla gastronomii, kawowym oraz wyposażenia sal restauracyjnych i barów. Podczas EuroGastro realizowany jest również atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących, widowiskowych pokazów i konkursów z udziałem najlepszych kucharzy, cukierników, baristów, kelnerów i sommelierów.  EuroGastro organizowane są od 1996 roku w Warszawie przez MT Targi (wcześniej MT Polska). Od 2009 roku organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj