Grzenda.pl przedstawia: Antykoncepcja Game w Realu

  wojna plemnikow

  Akcja będzie składać się z dwóch elementów:

  Fashion Show „Walcząca z Plemnikiem” . Będzie to pokaz mody alternatywnej, w której swoje wariacje na temat „bojowniczki” przedstawią zarówno młode projektantki, jak i studentki z pracowni Kostiumu dr Ewy Bloom-Kwiatkowskiej z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Pieczę nad całością stylizacyjną pokazu obejmuje młoda projektantka z Londynu: Paulina Palian. W pokazie, w charakterze modelek wezmą udział tancerki, studentki kierunku Taniec i Choreografia Akademii Humanistyczno-Ekonimicznej w Łodzi.

  Pokaz odbędzie się w środku galerii handlowej w Manufakturze.

  Temat „Walcząca z plemnikiem” można było podjąć bardzo różnie. Pod tym hasłem można sobie zarówno wyobrazić bojowniczkę w stylu Xeny, czy Lary Croft, a z drugiej strony bardzo ascetyczny, aseksualny strój. Z jednej strony hasło przywodzi na myśl podtekst erotyczny, z drugiej z niego rezygnuje. Jaki jest pomysł projektanta na kobietę, która z jednej strony chce kusić, a z drugiej nie chce być obiektem seksualnym? Albo jak zaprojektować strój, który ma budować kobietę eksponującą swój erotyczny temperament, wskazujący na to, że ta sfera jest dla niej ważna, ale dla której seks nie wiąże się z chęcią posiadania dziecka (lub nie w tym momencie)? Czy kobieta może wyglądać wyzywająco tylko dla swojej przyjemności, bez konsekwencji w postaci kuszenia mężczyzn?

  Temat jest szeroki. Wart zastanowienia się nad nim również w kontekście praw kobiet, feminizmu, 8 marca…  Uważamy, że może być pretekstem do świetnej zabawy i dyskusji.

  „Wojna o Jajo”

  Drugim elementem akcji jest bitwa na lasery pomiędzy wystylizowanymi Bojowniczkami, a plemnikami (czyli przebranymi za plemniki ludźmi) w Arena Laser Games.

  Przebieg bitwy jest nieprzewidywalny.

  Bitwa ma być dowcipnym przeniesieniem gry w przestrzeń realną, podobnie, jak to się dzieje w przypadku PaintBall’a, czy gier strategicznych AMG. W Antykoncepcja Game w sieci walczy się z plemnikami (klasyczna strzelanka), a jeśli się nie ochroni swojego jaja – zachodzi się w wirtualną ciążę. Gra jest przeznaczona dla młodzieży, jako forma edukacji seksualnej i antykoncepcyjnej, która poprzez dowcip, ironię i zabawę dotyka istotnych problemów – świadomego macierzyństwa i zapobiegania ciąży wśród nieletnich. 8 marca, jako dzień dyskusji o prawach i sprawach kobiet, jest również dla nas okazją do podjęcia tych kwestii.

  Przebieg akcji będzie dostępny na stronie: http://www.grzenda.pl/wojna

  Pomysłodawczynią jest Ewa Potocka, autorka gry Antykoncepcja Game (http://www.grzenda.pl/antykoncepcja)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj